Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Křovinořez v TESCu

Byl jsem v TESCu okouknout tenhle křovinořez.
[http://kutilska.poradna.net/file/view/4525-krovino  -jpg]
Ale to co jsem viděl v regálech (ve dvou jejich hypermarketech) mi připomnělo, jak jsem kdysi slyšel, že do Tuzexů chodilo zboží vylovené z potopených lodí.
Je možné, aby se do TESCa dostalo zboží třeba z havarovaného kamionu nebo třeba vrácené po reklamaci a opravené? Stav obalů by tomu napovídal (když jsem viděl ty obaly různě poslepované, tak dál jsem se o to nezajímal).
Změna kategorie, původně: Zahrada (Kurt)

loading...

To nie sú domnienky, dohady, ale holá pravda. A, ak sa v ČR nenájdu burani ktorí ho za tie chcechtáky kúpia, tovar sa opatrí novým "tara" a skončí na SR prípadne ďalej smerom na východ od EÚ.

Kam sa človek kukne, kam oko-očúce dovidí, jeden, dva, tri kamióny vidí. Šmelina kvitne v každom veku, na pohlaví nezáleží.

Buďto hledáš kvalitu co vydrží a to tenhle šit nesplní.
Nebo zastáváš názor, že na to máš dva roky záruku a když se to podělá, tak to vyreklamuješ.
Jinak byla ztráta času se na to byť jen chodit dívat.

Abych nenačínal nové vlákno. I v jiných qelbech se objevují benzínové křovinořezy za míň než 3kKč. Namátkou - bylo to v nabídce Penny Marketu (ale v našem penáči jsem to v qelbu neviděl). něco nabízejí v prodelnách Planeo, viděl jsem, že to bylo i v OBI.
Chci se zeptat těch co si takový křovinořez pořídili a používají ho, jaké mají zkušenosti.
Co mi kdysi takový křovinořez zgabnul, tak si ho za pár drobných půjčuji od zahrádkářů. Ale má to nevýhodu, že si to musím dopředu naplánovat, ten pán co to půjčuje taky zrovna nemá pořád čas, kdybych měl svůj, tak si řeknu, že zrovna mám tři hodiny čas, bafnu křovinořez, stavím se u pumpy pro litr naturalu a kus zahrádky posekám.

Mam hecht od dubna roku 2014, byl taky pod trojku. Funguje, ale... prozral se kloboucek palivovy pumpicky, odeslo tesneni palivovy nadrzky a blbe drzi kablik na svicce(ktera uz je tam taky druha). Vsechno si clovek vcelku jednodusse a levne opravil sam, zadna zasadni zavada, nicmene cloveka to stve, kdyz musi laborovat se svickou kdyz chtel jenom zacistit okraje.
Nicmene - asi bych do nej sel znova, nejak to funguje, zasadni problemy nejsou, desitku za krovinak davat nehodlam.
BTW: mam 2200m zahradu, z niz asi 500m udrzuju jenom krovinakem a obcas likviduju nejaky nalety po okoli. Zadnej profi provoz, ale na hobika beha docela dost.

Jsou to vrany slabučké. Viděl jsem podobný u souseda a už jen to zpracování plastů o čemsi hovoří. Koupil jsem si křoviňák od GTM (nízká cena a nechtěl jsem ty krámy od Hechtu) a naprostá spokojenost. Myslel jsem že bude tak na rok, dva a pak umře ale ten pístek se tam pořád honí a né a né zastavit. Jednou jsem musel za 500 nechat přehodit membránu v karburátoru (má blbost, přes zimu jsem tam nechal benzín a nevyjezdil to) ale stále jede. Startuje na ždrc prostě pohodička. Jo a výkon? Naprosto dostačující i na hustou přerostlou zahradu, poradí si i s trsy husté trávy. Jen hlava samostrunovyndávací byla jak je zvykem problémpová, né a né dát více struny a zanášela se. To je ale zcela normální problém u všech sekaček. Koupil jsem hlavu od STIHL a nemám problémy, struna chodí dobrovolně. Desigen a zpracování plastů je nadprůměrně dobré.

PS: zajímavé je, že rok poté co jsem GTM křoviňák koupil, jsem zjistil že Hecht je začal kopírovat a dnes již dělá stejný křoviňák i vzhledově. Ale hecht je hecht a hecht nebrat. I borci v servisu kde dělají GTM i hecht mi říkal že ty hecht kraxny jsou tam každou chvíli, že se to prostě sere (a je jedno jeslti je to motorová pila nebo křoviňák). Teď zvažuji že bych si koupil ještě jeden stejný křoviňák a nechal ho jen tak složený v krabici, kdyby jednou náhodou odešel. Fakt je dobrý.

Čína jak lusk... Nějakou práci to asi udělá ale dával bych tomu oddechy... Já u toho GTM měl v návodu taky napsané že se má dělat každých 5 min přestávka na chlazení. :D Neumím si představit séct takovým způsobem. :D Každopádně jedu bez přestávek, sjedu celou zahradu a pohoda... Jen pokud jsou opravdu tuhé pařáky tak už občas poznám snížení výkonu, tak to nechám trochu zchládnout, ale jinak jede nonstop.

Měl jsem možnost delší dobu používat jakýsi levný křovinořez Ryobi. Už funguje osm let a servis neviděl. Několikrát do roka likviduje cca 800 m2 džungle. Pochopitelně práce s ním není tak rychlá jako se Stihlem za minimálně pětinásobek, ale to člověk ani nečeká. Občas nezabere na první škubnutí, ale až na druhé, třetí, páté... ale vždycky se povede ho nakopnout.

Co bych si příště pohlídal:
- aby měl úchop typu "berany", nikoliv "strunovka". Blbě se to drží.
- aby byl k němu popruh. Kvalitní, ne takový, co se zařezává, kam nemá. Pokud není, tak je potřeba dokoupit.
- aby používal standardní šroub pro montáž žací hlavy - dřív nebo později se originální hlava rozsype

Podle ceny je mi jasné, že je to stejná čína jako všechny ty Einhelly atp...
Pokud bych chtěl vybrat mezi levnými, volil bych právě Ryobi. Není to první věc této značky, se kterou mám spíše pozitivní zkušenost. Ale z těch "levných šuntů" je nejvíc OK, dají se na to sehnat i náhradní díly, narozdíl od těch strašidelných názvů, co člověk nikdy předtím neslyšel.

Dobrý den, před zhruba rokem jsem kamarádce sestavoval benzínový ,, křovinořez" dodávaný v demontu z Penny marketu, tuším ,že fieldman ( omlouvám se za možná nepřesný název už si přesně nepamatuji jak se přesně píše) , zpracování pod psa. Po cca měsíci používání (velmi ,velmi minimálním) zhruba 3x po půl hodině, šolíchání kolem záhonků, zhasl a už nešel nastartovat. Při reklamaci řekli , že je vina ve špatném používání, že údajně zapomněla dát olej do benzínu( určitě nezapomněla) a reklamaci odmítli. Proto bych byl se stroji z hobby marketů opatrný.

Zkušenosti různých lidí s různými křovinořezy jsou také různé. Já jsem koupil před třemi lety tento:
http://www.kaxl.cz/cs/benzinove/13396-krovinorez-d emon-rq580-38kw-vybava-darek.html
resp. jemu podobný, co tam tehdy také v této akci měli. Celou dobu funguje vcelku dobře, po zimě startuje bezvadně a na malé zahradě práci udělá. Dávám jenom čerstvý benzín, jak mi kdosi poradil, pečlivě míchám směs olejem pro křoviňáky, na zimu vypustím nádržku, nebo nechám doběhnout a mažu úhlový převod mazivem od nich. Co mě otravuje, jsou nekvalitní (velmi nekvalitní) cívky, které jsem dostal také tam. Spínač mrtvý muž je trošku neergonomický, zakousne se do ruky, tak je lepší používat rukavici, už jen proto, že stroj dost vibruje do ruky. Na celodenní práci to není, ale jak říkám, na malou zahradu a za tyhle peníze je to OK.

Zase jsem objednal hlavy od Kaxla, poslal tentokrát trochu jiné, ale taky nekvalitní. Už od pohledu, jak jsou nové, tak to jsou šmejdy. Ale dělat se s nimi dá, jen nevydrží. Naštěstí u toho byla taková hvězdice na čtyřhrannou strunu a pak ještě hlava s ocelovou strunou a ty jsou dobré.

Ty hlavy co prodává kaxl jsou všechno stejná čína jen některé mají o trochu silnější plast ale pořád jsou stejně mizerné.
Docela mi vyhovuje kovová hlava s ručním odmotavanim struny, ale má blbe navrženou konstrukci a struna se u průchodu z hlavy hodně láme.
Ted jsem objednal kopii hlavy Husqarna T25 a zkusim ji předělat na 8mm zavit.

Jinak jsem nedávno obdivoval hlavu Oregon Jetfit + ty jejich struny Techniblade... až na tu cenu je to hodně pěkný.

SU3MQYjKOE0