Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Křovinořez v TESCu

Byl jsem v TESCu okouknout tenhle křovinořez.
[http://kutilska.poradna.net/file/view/4525-krovino  -jpg]
Ale to co jsem viděl v regálech (ve dvou jejich hypermarketech) mi připomnělo, jak jsem kdysi slyšel, že do Tuzexů chodilo zboží vylovené z potopených lodí.
Je možné, aby se do TESCa dostalo zboží třeba z havarovaného kamionu nebo třeba vrácené po reklamaci a opravené? Stav obalů by tomu napovídal (když jsem viděl ty obaly různě poslepované, tak dál jsem se o to nezajímal).
Změna kategorie, původně: Zahrada (Kurt)

Měl jsem možnost delší dobu používat jakýsi levný křovinořez Ryobi. Už funguje osm let a servis neviděl. Několikrát do roka likviduje cca 800 m2 džungle. Pochopitelně práce s ním není tak rychlá jako se Stihlem za minimálně pětinásobek, ale to člověk ani nečeká. Občas nezabere na první škubnutí, ale až na druhé, třetí, páté... ale vždycky se povede ho nakopnout.

Co bych si příště pohlídal:
- aby měl úchop typu "berany", nikoliv "strunovka". Blbě se to drží.
- aby byl k němu popruh. Kvalitní, ne takový, co se zařezává, kam nemá. Pokud není, tak je potřeba dokoupit.
- aby používal standardní šroub pro montáž žací hlavy - dřív nebo později se originální hlava rozsype

Podle ceny je mi jasné, že je to stejná čína jako všechny ty Einhelly atp...
Pokud bych chtěl vybrat mezi levnými, volil bych právě Ryobi. Není to první věc této značky, se kterou mám spíše pozitivní zkušenost. Ale z těch "levných šuntů" je nejvíc OK, dají se na to sehnat i náhradní díly, narozdíl od těch strašidelných názvů, co člověk nikdy předtím neslyšel.

Zkušenosti různých lidí s různými křovinořezy jsou také různé. Já jsem koupil před třemi lety tento:
http://www.kaxl.cz/cs/benzinove/13396-krovinorez-d emon-rq580-38kw-vybava-darek.html
resp. jemu podobný, co tam tehdy také v této akci měli. Celou dobu funguje vcelku dobře, po zimě startuje bezvadně a na malé zahradě práci udělá. Dávám jenom čerstvý benzín, jak mi kdosi poradil, pečlivě míchám směs olejem pro křoviňáky, na zimu vypustím nádržku, nebo nechám doběhnout a mažu úhlový převod mazivem od nich. Co mě otravuje, jsou nekvalitní (velmi nekvalitní) cívky, které jsem dostal také tam. Spínač mrtvý muž je trošku neergonomický, zakousne se do ruky, tak je lepší používat rukavici, už jen proto, že stroj dost vibruje do ruky. Na celodenní práci to není, ale jak říkám, na malou zahradu a za tyhle peníze je to OK.

Zase jsem objednal hlavy od Kaxla, poslal tentokrát trochu jiné, ale taky nekvalitní. Už od pohledu, jak jsou nové, tak to jsou šmejdy. Ale dělat se s nimi dá, jen nevydrží. Naštěstí u toho byla taková hvězdice na čtyřhrannou strunu a pak ještě hlava s ocelovou strunou a ty jsou dobré.

Ty hlavy co prodává kaxl jsou všechno stejná čína jen některé mají o trochu silnější plast ale pořád jsou stejně mizerné.
Docela mi vyhovuje kovová hlava s ručním odmotavanim struny, ale má blbe navrženou konstrukci a struna se u průchodu z hlavy hodně láme.
Ted jsem objednal kopii hlavy Husqarna T25 a zkusim ji předělat na 8mm zavit.

Jinak jsem nedávno obdivoval hlavu Oregon Jetfit + ty jejich struny Techniblade... až na tu cenu je to hodně pěkný.

SU3MQYjKOE0