Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vybíjení kondenzátoru

Dobrý den. Přes jak velký odpor vybíjet rychle a bezpečně kondenzátory? Přemýšlím o koupi testeru součástek a kondenzátory musí být před testováním vybité. Děkuji za reakce.

Zkratovani fajn, ale nerad dávám na prdel, kdyz to neni nutný :-)
Takže timto:

rd-2k2-5w-5

Takto:
Namotat vyvody na sondy multimetru (viz přiložene foto) přepnutého na měření DC napětí na nejvyšší rozsah, přiložit sondy na vyvody kodiku a nechat tak par sekund, dokud multimetr neukáže nulu DC napětí. Hotovo.

Zvoleny odpor je dost velký na to, aby to neslehalo bleskama okolo :-), a zároveň dost malý na to, aby to bylo vybite do par sekund...

Kondenzatory co mas na stole su uz davno vybite, si nemysli ze kondenzator je nejaka harry potter palicka kde sa vyraba elektriku. Kazdy C ma interny zvod. Hrat sa s odporom je jak polievat rastliny v mociari.

K tomu spojeniu - kazdy C ma seriovy odpor a vyvody maju indukcnost, obe veci obmedzuju skratovy prud, a nic sa tomu nestane. Ak to nie su velke kapacity (povedzme do 100u). Aj z tohoto pohladu je hranie sa s odporom kravina.

P.S. ono aj "testovat kondenzator" je kravina, ale asi je nuda.

Kondenzátory vybíjet jedině takto : watch :-D

___________________________________
Záleží na kapacitě a napětí kondenzátoru - pokud budeš vybíjet zkratem kondenzátor o kapacitě 2mF nabitý na 450V, tak u toho ohluchneš a nástroj, kterým vybíjení provádíš, ti zmizí z ruky. Proto je moudré volit vybíjecí postup inteligentně vzhledem ke kapacitě a napětí kondenzátoru.