Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svetlo

Ahoj, prosim o radu. Pridelavam svetlo do koupelny a mam zapojit i zlutohnedy kabel uzemneni. Je na nej i specialni svorka. Jen nevim, zda jej pridelat mezi hlavici sroubu a horejsek svorky ci mezi spodek svorky a plast. Diky za radu...

Kabel na uzemění, neboli ochranný vodič, je žlutozelený. Přidělej ho radějim mezi šroub a svorku, plast se může časem vymačkat a drát by ztratil kontakt.
Poznámka na okraj - ochranný vodič musí být o kousek delší, než pracovní vodiče, aby při nehodě byl ochranný vodič vytržen až jako poslední (chrana především).