Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem se septikem

dobry den,
mam problem s pulrokem starym dvoukomorovym septikem. prepad mam napojen na jimku a jimka pak do kanalizace. dnes sem kontroloval jimku a byla plna kalu ze septiku (hustči kal).ktery jimku ucpal. (na odtoku mam projistotu jeste nerezove sito). na septik je napojen pouze wc. nevim cim to je a ani nevim jestli to je normalni. muze to byt tim ze pouzivam wc net?
dekuju vam za vsechny odpovedi

no reknu to tak projekt mi delal znamy a ja jelikoz pracuju ve stavebnictvi a s potrubim tak sem septik usadil napojil. je pravda v projektu byl vyvod pouze do kanalizace. cisticku v obci mame ale nesmi se vypoustet tuhe necistoty. proto sem udelal za vyvodem jimku ktera ma tyto necistoty pohlcovat. septik je vyraben na zakazku myslim firmou spacek ktera se zabyva vyrobou septiku. sice kdyz sem byl ve vnitr pred napustenim. tak moc nechapu tu druhou komoru. druha komora je poze to ze pred odtovorem pro prepad je navarena da se rici trubka ktera je rozrezana na pul a je cca 20cm od dna a konci mozna 3cm nad vyvodem. kdyz sem zkoumal tu jimku co do ni tece pri splachnuti tak tekla cista voda. vazne to nechapu

jako taky tuto problematiku neznam ale u nas to tak je pry sou nejake stupne cisticek u nas je pry nejaky stupen 2. to sem prave mel i v povoleni a spol. a tak co myslis kdyz zkusim jinou chemii do toho septiku mohlo by mi to pomoct? jako jednou za pul roku vybrat jimku neni problem ale proc se to nerozpusti. nechapu

Já jsem přesvědčen, že septik musí být tříkomorový. V první komoře se zachytí, aby plovoucí části se nedostali do střední části, kde se zachytává husté. Třetí komora je výtoková, kam se dostane jen to řídké přepadem z druhé části.

Jak máte rozděleny komory Vy? Vám asi chybí přepážka mezi hustým, odhnívajícím a odtokem.

Septiky sú zo zákona zakázané s trativodom do voľnej pôdy alebo do potoka aj keby boli desaťkomorové.

Jedine izolovaná čistička odpadových vôd s 24hod.prevzdušňovaním odpadových vôd so vsakovaním neutralizovanej vody zbavenej fekálnych a koliformných baktérií vyhovie kolaudácii.

Baktérie sú na trhu dva druhy.

1./Do kanalizácie, nasypú sa do výlevky a mierne sa zalejú studenou vodou.

2./Do čističiek odpadových vôd, nasypú sa priamo do otvoreného dekla septika, alebo sa spláchnu riadnou dávkou vody cestou výlevky.

Hľadaj tieto prípravky na nete. Je to dosť drahá sranda, ale účinná.

Žiaden zápach už po 48 hodinách namnožení baktérií. Záleží, akým kvalitným a fajnovým matrošom sa doma cpete, lebo aj baktérie sú prieberčivé svine.

Pozn. zo súdnej sieni:
Sused nadrolil 2kg chlebového droždia svojmu susedovi do suchej latríny situovanej na dvore, čím sa na druhý deň vykvasené sračky vyvalili ponad dosku latríny, zaplnili kadibudku do výšky kolien nakvasenými hovnami, presne, ako v rozprávke "Hrnček var".

Sila baktérií, ešte-že ich na Zemi máme, v opačnom prípade by sa ľudstvo brodilo v hovnách a zdochlinách od čias dinosaurov šírkou obvodu Zeme siahajúc až po povrch Mesiaca. Sprístupnili by sme Mesiac pre ľudské, zahovnetné nohy, aj bez štartu Apolo.

Já používám bakterie do žumpy, ty přesně určené na septik mi tak nefungovaly. Je tam jeden problém, agresivní chemie zabíjí tyto bakterie a máš smolíka. :-) , dávám taky jednou za měsíc sáček běžně dostupných sušených potvůrek, půl hodky se aktivují ve vlažné vodě a pak je spláchneš. Značka je celkem podružná, jen se podívej, do kdy mají expiraci. protože to vychází tak na 150-200 kč, tak se běžně neprodávají a tím pádem jsou na krámě sto let. Agresivní chemií myslím savo a další čističe.