Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Značení motorového oleje- mohu dolít ?

Zdravím, mám asi 2tkm do pravidelné výměny oleje, rozsvítila se mi kontrolka a na rysce už je pod minimum.Chtěl jsem dolít a našel doma 5w30 Lukoil, s čím si nevím rady je jeho označení A5/B5. na internetu jsem vyčetl že je tohle označení udává oleje se sníženou viskozitou. Na ětítku z poslední výměny mam jen 5w30 a víc nic
V diskuzi jsem našel "oleje VW505.01 jsou A3/B3" a "tam kde je předpis A3/B3, tam snížená NESMÍ" tuším že jsem četl že do PD patří právě 505.01, znamená to tedy že a5/b5 použít nemůžu, je to tak?
Mám wv golf, PD 74kw rv.2003
Zdroj: https://www.poradte.cz/auto-moto/27526-olej-mohu-d oplnit.html

Díky, myslim že žádný problém v motoru nebude, nevím kolik oleje bylo dáno při výměne ale teď jsem, tipuju tak 1dcl do min rysky, kontrolka se rozsvítila poprvé po 13tkm. máme to samé u oktávky, před servis intervalem si řekne o dolití. V manuálu je 505.01 tzn a3/b3, dolil bych a5/b5 jen do min. rysky, výměnu komplet plánuju příští týden, tzn za 800km, to by nemusel být nutně problém, ne ?

Tak na to dojetí to problém nebude - fakt je lepší mazat, i když ne úplně vhodným olejem, než nemazat vůbec. Ale i tak - úbytek oleje oznamuje, že je něco špatně, a asi bude brzy zapotřebí nějaký ten servisní zásah. I když - u takhle starého motoru bych už zkusil lít 10w30 místo 5w30, nemusel by ubývat tolik.