Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zazdení panelákových dveří

Dobrý den,

potřebuji zadělat jedny dveře i s futrama. Už se to řešilo tady

http://kutilska.poradna.net/q/view/74741-zadelani- dveri-sadrokartonem?page=r74854#r74854

v předposledním příspěvku jsou také fotky, mám to skoro stejné. Jen se tam nedobrali úplně konce.

Moje představa je takováhle. Futra jsou oboustranná 6cm široká, utopená v 14cm příčce z obou stran úplně stejně (přiložil jsem nákres). Moje představa je, že bych obložil futra dokola uw profilem a mezi to vložil cw profily, jako jsem to nakreslil. Při výpočtech, že příčka je široká 14cm, futro 6cm, ten výčnělek uprostřed futer cca 1cm jsem dospěl že použiju uw profil který je 5cm široký. Takže 1,25cm sádrokarton, 5cm uw, 1cm výčnělek, 5cm uw, 1,25cm sádrokarton a jsme na 13,5 cm. Bez 0,5cm jsem na šířce příčky. Prostor za uw profilem, který přečnívá přes futro, bych vyplnil montážní pěnou, uw profily bych našrouboval do futra. Nevím jak přidělat cw k uw, aby nekoukaly hlavičky šroubů. Prostor mezi sádrokartonem bych vyplnil vatou.

Je můj plán správně nebo to takhle nepůjde? Potřeboval bych znát názor někoho zkušenějšího. Bojím se i toho, že nechytím přesnou rovinu se zdí nebo že to okolo popraská časem.

Hlavičky šroubků budou koukat - vyřízněte v rubu sádrokartonu dirku.
Rovinnost chytnete, přebandážujete spoje, ale praskat to může. Pokud by nevadil zub, je možnost nalepit desku na zeď ( třeba silikonem, akrylátem, pěnou ), na okraje dát narážecí plastovou lištu.