Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Inteligentní domácnost.

Zdravím, můj dotaz je na pomezí Kutilské a PC poradny, případně omluvte prosím že to píši sem.

Chci se zeptat na Inteligentní domácnost. Většina těchto systémů funguje na principu nějaké řídící jednotky která ovládá relé a spravuje se pomocí nějakého PC. Hledám na internetu a nenacházím. Existuje nějaký tip kde by systém řídilo PC přímo, tedy zařízení by nemělo RJ a pouze by se například vypínač od světla zapojil pomocí UTP do nějakého switche? Tedy na danou IPadresu by software odesílal požadavky jako zapnout vypnout atd ?

Mělo by to tu výhodu že by se nemusela dělat nová elektroinstalace ale stačilo by do vypínačů přivést UTP LAN a na nějakém serveru rozjet software. Díky za rady.

Existuju uz aj ziarovky pramo s wifi ci bluetooth ci cim, maju to v conrade a obchodakoch apod. (//edit: kukam ze nejaky modul musi byt ale aj v zastrcke)
Vseobecne zaraidenia budu mat asi cim dalej viac wifi (a nejaky ARM samozrejme) v sebe, takze potrebujes len router potom. A nejaky mobil alebo akykolvek tvoj PC ktorym si to ovladas/kontrolujes.

P.S. a potom este sa corporacie (google, ms, a spol) chcu na tom nabalovat tak, ze tie HW-kraviny budu pouzivat ich cloud a tam posielat svoje namerane udaje apod.
day4-2016

Ahoj,

Odporucam ti pozriet sa na produkty smart home od Xiaomi. Mam toho plny dom a vsetko ovladanie funguje cez telefon, alebo je to zautomatizovane.

Doteraz som s tym velmi spokojny, lebo je to sikovne za prijatelnu cenu.

Jedina nevyhoda je, ze potrebujes redukciu aby ti centralna jednotka pasovala do zasuvky, ale tu vacsinou posielaju automaticky s tym.

Ak chces viac info, kludne napis.