Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oběhové čerpadlo se záložním zdrojem + blokace kotle

Dobrý den, chtěl bych se poradit. Dělám známému elektriku v domě, kde má elektrokotel a krbovou vložku s výměníkem.
Vymyslel jsem to tak, že v místnosti s elektrokotlem bude záložní zdroj(do zásuvky) pro oběhové čerpadlo u krbu. A teď bych potřeboval vědět, jestli z toho záložního zdroje mohu vést 3x1,5 do krabičky někde poblíž,tam by se to napojilo na kabel 4x1,5(2 fazove vodiče,1 volný) ke krbu,kde bude další krabička, z té půjde fáze na přiložný termostat, který bude spinat čerpadlo(230V,40W) při dosažení určité teploty. Ta druhá fazova žila půjde taky z termostatu a bude jako blokace elektrokotle, aby nejel kotel když pojede čerpadlo.
Může to tak být, popřípadě co by jste změnili a prodává se kabel 4x1,5 se 2 fázovymi vodiči?

Proč to dělat jednoduše :D co?

Nevím jestli dotyčný majitel kotle má prostorový termostat.Tím by se kotel blokoval zcela sám v případě, že se bude topit krbovkama.Pokud nemá, stačí za pár stokorun koupit a nemusíte tady řešit nesmysly.Zatopí se v krbu, zvedne se teplota a termostat nedá pokyn kotli aby topil.Poklesne li teplota pod nastavenou na termostatu (očividně se v krbovách topit nebude) termostat dá pokyn kotli aby topil.
Záložní zdroj s čidlem teploty otopné vody stojí kolem třech tisíc.

Myslíte to hezky, ale špatně.Takhle jak to popisujete by ve chvíli, že by teplota vody klesla třeba pod 60 stupnů(dřevo dohoří a budou jen uhlíky), oběhovka se vypne a spustí se elektrokotel.Pak přiložíte , oheň se rozhoří a kotel se vypne.
Musíte ke kotli mít termostat, jinak to bude topit zbytečně.