Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podružný rozvaděč

Dobrý den ,
Měl bych takovou otázku na správnost elektrického zapojení podružného rozvaděče v garáži.Do garáře mi vede kabel cyky 3x2,5 ,a ten bych chtěl připojit do rozvaděče s Jisticem s proudovym chranicem 16A a za ten 3x jističe 16A a propojit je hřebenem.Na obvod bude připojeny 4x zásuvky na každý jiný jistič a světla . Mužu to takto propojit přez Jistic s proudovym chranicem na další jističe ?Díky.

No, v zasade OK, jenze:
1) nemas posloupnost jisteni. 16A za 16A je dost nahouby.
2) Svetla jisteny 16A? To samo o sobe neva, ale musi bejt pak patricne dimenzovany vodice a vypinace.
3) co je pred tim? Jakoze privodni kabel je 3x2.5, takze cuju nejakou 16 jistic uz nekde pred tim.

Raději bych volil přívod 5x4 (nejlépe 5x6)jistil 20AB, jelikož je to garáž rozvaděč osadil proudovým chráničem a jednotlivými jistici dle okruhu, pro garáž bych dsl i 3f zásuvku. Pokud chcete na cyky 3x2,5 to si udělejte zásuvky a světlo. Primo na přívod s jištěním v hlavním rozvaděči tam by stačilo jednorázový jistič s fíčkem.

1) Jištění by mělo mít především smysl. Jistit dalšími několika jističi o stejném proudu je ...zbytečné.
2) Doporučuji na přívod 3x2,5 (16A) dát proudový chránič, pokud není již použit dříve (dva proudové chrániče za sebou se vzájemně ovlivňují a dochází k nežádoucímu vypínání obvodu, který je vpořádku). Následně pak nejvýše jeden jistič 16A před zásuvky a max 10A před světla.
3) Pokud chcete garáž vypínat, udělejte to chráničem a světla zapojte PŘED chránič - použití chrániče na světlech je povinné v koupelně.

Ja vím právě proto jsem se tich 10a jističů bál ale zasjsem je chtěl aby mi nepadal jistič 16a v bytě protože ho mam napojeny z výstupu ten kabel co vede do garáže takže mi ho nejistí 25a v baráku:-(a přepojot to již nejde bohužel.