Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podružný rozvaděč

Dobrý den ,
Měl bych takovou otázku na správnost elektrického zapojení podružného rozvaděče v garáži.Do garáře mi vede kabel cyky 3x2,5 ,a ten bych chtěl připojit do rozvaděče s Jisticem s proudovym chranicem 16A a za ten 3x jističe 16A a propojit je hřebenem.Na obvod bude připojeny 4x zásuvky na každý jiný jistič a světla . Mužu to takto propojit přez Jistic s proudovym chranicem na další jističe ?Díky.

1) Jištění by mělo mít především smysl. Jistit dalšími několika jističi o stejném proudu je ...zbytečné.
2) Doporučuji na přívod 3x2,5 (16A) dát proudový chránič, pokud není již použit dříve (dva proudové chrániče za sebou se vzájemně ovlivňují a dochází k nežádoucímu vypínání obvodu, který je vpořádku). Následně pak nejvýše jeden jistič 16A před zásuvky a max 10A před světla.
3) Pokud chcete garáž vypínat, udělejte to chráničem a světla zapojte PŘED chránič - použití chrániče na světlech je povinné v koupelně.

Ja vím právě proto jsem se tich 10a jističů bál ale zasjsem je chtěl aby mi nepadal jistič 16a v bytě protože ho mam napojeny z výstupu ten kabel co vede do garáže takže mi ho nejistí 25a v baráku:-(a přepojot to již nejde bohužel.