Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem elektro zapojeni chatky ...

dobry den mel bych takovy skromny dotaz .. znamy mne pozadal jestli bych mu nepomohl zapojit u dalsiho eletriku jsem mu slibil ze jo puvodne to mel byt jen jedno svetlo a zasuvka ve finale je to pulka chaty ....

ke koupelne je ve tvaru L v jedne casti bude zaviraci sprchovy kout a zasuvka by mela byt umistena jek kdyby za rohem musim mu tam davat proudovy chranic ?
svetlo v koupelne chce 5 bodovek na 12v jedna se bude nachazet i ve sprchovem koute ... budete pres trafo mam jej dat pres proudovy chranic nebo nemusim nebo tam musim pouzit bezpecnostni trafo nejake ? dekuji

rozvadec chce predelat to jsem nikdy nedelal ze ten rozvadec je spojeny i zhodinama do kupy tady budu muset nejspis volat cez na blomky ze ? jak to tam probiha presneni dekuji ....
a zapojeni rozvadece je hlavni jistic z nej jdu na hodiny ? z hodin jdu na proudovy chranic a pak na podruzne jistice do mistnosti ? dela cez nejakou revizi pri blombovani nebo sam nevim co tam se bude dit dekuji

dekuji vsem za rady

tak rikate studuj tak ja jdu vytahnout knizky z pudy ... jen jsem to chtel slyset ze od doby co nejsem na skole par let ubehlo nejake zony v koupelne u byly ...

a chranic vim ze v koupelne musi byt ... jen jestli tam jsou nejaky vyjimky a tak si to jen chci ujistit at mu nerekne jo musis jej tam mit a druhej rekne proc ti ho tu daval a tak ...
a u toho trafa v podhledu nejsem jisty jestli ho musim hnad pres proudovy nebo tam se ma dat bezpecnostni ...

a rozvadec celkove poptam se radeji nez do neceho pujdu

tak predem dekuji za rady

tak pepiku dik :)
jinak vyucen v elektru jsem silno proudar .... z nastavbou vim jak eletrika funguje stykace zapojim bez problemu hvezdu trouhelnik ve shcematu rozvadecu masim zvladam cist a hledat problemy se simatik opeckem zadny problem + primitivni zapojeni vypinacu zasuvek jisticu je bez problemu jen jsem chtel vedet jak hovori vyhlaska a jo ... vyhlasku taky vlastni jen jsem myslel ze se tady najde clovek ktery mi poradi ale koukam ze tady todle neni poradna ale odrazovna dekuji jeste jednou pepiku :)

likirada,
na každé poradně, když chcete poradit, jak zapojit něco z elektriky, vždy se na Vás sesypou, že: "vyhláška, revizák, bezpečnost, pojištovna, odborník atd..
Já s takovou radou nesouhlasím, a pokud vím tak poradím. Páč zastávám názor, že (ne)mít "padesátku" není důležité, ale šikovnost je důležitá. Dělalo pro mne několik elktrikářů, po každém nějaká maličkost, kterou jiný elektrikář označoval "to je ale prase".
Po několik letech dělám elektriku sám, když něco nevím, pozvu elektrikáře, on mi poradí.
Revizákovi sdělím, že potřebuji revizi na byt, který mi dělal "Pepík". Přijede, prohlídne, proměří a hotovo. Žádný problém nebyl.
Pokud jste ještě nedělal rozvaděč, je třeba, aby Vám to někdo ukázal, vysvětlil a pomohl. Určitě rozplombování se dělá jen po ohlášení ČEZu, kde chtějí Ičo. Taky můžete pak tvrdit, že někdo utrhl plombu, ale to je taky risk.
Proudový chránič je dneska samozřejmostí,
trafo 12 V budete mít mimo koupelnu?

dobry den :)

trafo bude v podhledu v koupelne jakoze se tam bude snizovat strop tak ve strope bude umisteno i tak bodovky . hlavne nevim jestli tam mam dat jedno proud. chranic nebo vic ze celkem tam budou tri vyvody jedna zasuvka relativne vysoko a daleko od koutu to trafo ve strope a treti vec nejake zrcadlo s osvetlenim a ted jestli to vsechno muzu zapojit na jeden chranic ?

+jak budu delat hlavni rozvadec jestli mam dat vsechny vetve prez proudovy chranic jestli to nebude necemu vadit nebo jen zasuvkove obvody prez chranic a svetlo bez nevim dekuji za rady predem :)

Znovu tě upozorním na to samé ... Tady si stručně počti. Evidentně si to představuješ jako strčit lampičku do psa . Na provedení elektrické instalace v koupelnách, kuchyních, připojování různých druhů van (whirlpool, masážní vany, bazény a jiné nádrže) má vliv prostředí a v kontextu s ČSN 33 2000-3 mluvíme o tzv. vnějších vlivech v nichž se elektrické zařízení nachází a v němž pracuje. Na takových zařízeních se během provozu projevují velké teplotní změny, voda, chemický vliv atd. Vnější vlivy jsou zde tříděny do kategorií podle povahy a řadí se do stupňů. Každý stupeň vnějšího vlivu je označen dvěma písmeny velké abecedy a číslicí. První písmeno označuje všeobecnou kategorii vnějšího vlivu:

A - prostředí
B - využití
C - konstrukce budovy

http://elektro.tzb-info.cz/domovni-elektroinstalac e/6713-elektricke-instalace-v-koupelnach-a-kuchyni ch-bytovych-i-nebytovych-prostorach

podle zon jsem v zone 3 ktera uz neni (takze v klidu ) aj tak tam dam ficko ale jen se pouze ptam jestli staci jedno na vsechny vyvody nebo musim na zasuvku dat zvlast na svetlo v zrcadle dat zlast a do stropu dalsi nebo muzu pro vsechno pouzit jedno ? a jestli se trafo z bezpecnym napetim dava na chranic ja se ptam s praxe jak se to dela dekuji .
asi budu muset se pobavit z eletrikarem ktery to vi ....

tak dekuji za odpovedi a preji hezky den

cest praci :) a rukam klid :)

Kdysi jsem na jiné téma a na jiné diskusi napsal, že pokud po někom budu chtít něco odborného a zjistím, že ten šmudla shání informace po internetu, tak uvážím, zda jsem se obrátil na toho správného člověka.
Samozřejmě mi to tam dali sežrat.
:-D:-D:-D:beer: