Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Narex pila zřejmě na vrtačku?

Jsem šťastně ukořistil starou vrtačku, stojan na vrtačku a pilu narex. To se jen chlubím:)

Ale z čeho mám hlavu trochu v pejru, nevím jak je ta pila myšlená. Je to prakticky takový stůl bez nohou
[http://kutilska.poradna.net/file/view/4509-pila-jp g]
Není mi ale jasné, jak je řešený náhon. Tipuju, že to je nějaký set a poháněla to právě vrtačka, je tam takovýto bazmek
[https://img.sbazar.cz/big/201606/2719/93/57717bc09 3541d914a860100.jpg]

Pila má klasické sklíčidlo na vrtáky a spol.

Díky za rady!

Vrazíš do diery pod sklučidlom nejaký oceľový skrutkovač, natočíš prstami hlavu sklučidla aby sa lícovala diera durch v hriadeli, zasunieš skrutkovač aj do hriadele aby sa fixoval otočný pohyb a sklučidlom za pomoci hasáka povolíš komplet hlavu vŕtačky, ktorá je naskrutkovaná na závit hriadele.

Po vytočení hlavy sklučidla zo závitu by sa mal na hriadeli objaviť tvar, ktorý presne pasuje do záseku okružnej píly (spodný obrázok)

Prípadne si musíš dokúpiť adaptér na skľučovadlo;
http://www.azvercajk.cz/11047-vrtacky/84554-adapte r-na-sklicidlo-evolution-evo42/

Fixuješ náhon píly zrejme k telesu vrtačky nejakým O krúžkom na imbusák.

Běžným stranovým klíčem se pod sklíčidlem podrží vřeteno a já osobně sklíčidlo šroubuji za pomoci kličky. S malinkou troškou šikovnosti to docela jde. Případně do sklíčidla můžeš upnout nějaký silnější imbusový klíč a dál už to snad nemusím popisovat... S tím klíčem to je bezpečnější, klička by mohla vyklouznout, imbus ze sklíčidla nevypadne.