Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ako vyuzit staru trafo -zváracku

zdravim,po dlhej dobe som si kupil invertor ale je mi luto vyhodit moju snad 40rocnu trafo-zvaracku(funguje dost dobre ale ma to snad 70kg ,kvoly tomu som aj si kupil lahsiu-modernejsiu) do srotu ju nechcem dat lebo skoda a rad by som na nieco vyuzil v domacej dielne....mate nejaky napad co s nou? pripajam foto....dakujem za reakcie..

ta bodovka dobry napad aj by som obcas vyuzil...nemas nahodou poruke link ako na to?myslim s tymito velkymi transformatormi lebo mam dojem ze mi to takto bez vsetkeho bude vyhadzovat istic...raz si pametam som vyrobyl z trafa mikrovlnky podla youtube aj to fungovalo pekne,iskrilo,zhavilo ale nic som s tym nevedel zbodovat,velmi slabe to bolo...

Na bodovku je ideální právě svářecí trafo, protože je to rozptylové trafo uzpůsobené pro zkrat na výstupu. Trafo z mikrovlnky není vůbec vhodné na bodovku právě z důvodu vyhazování jističů - to ti svářecí trafo dělat nebude.
Na bodovku potřebuješ jen trafo (to máš) a časovač, který bude spínat trafo a tím bodově svařovat, protože bodové svařování se prování jen malý časový okamžik, třeba 0,2s - záleží na síle materiálů. Zkus nějaký časovač najít na netu, určitě se to prodává, já jsem jen línej to hledat.

No, kolega v praci ma, neb jsem ho k tomu inspiroval. Zrusil sekundar, navinul 3z 25mm2 svarecim kabelem a boduje to jako fik. Nejenom s elektrodama proti sobe pres plech, ale i vedle sebe k bodovani pasku na 18650 clanky. Jistic jsme pri blbnuti nevyhodili, hreje to, ale vzhledem k urceni a dobe provozu zadnej problem.

to pravda prave preto ju nechcem dat prec,len hladam sposob ako vyuzit aby nezavadzala zbytocne v dielni...toto trafo by mi kludne stacilo na moje hobby ale velakrat som nezvaral som to odkladal prave ze ma odradzala ta manipulacia to ma urcite aj 70kg ...a lahunky invertor aj s kuklou a flexou unesiem v jednej ruke...