Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zapojit míchačku 3 fáze 400 V na 230 V?

Prosím o radu, jak zapojit míchačku 3 fáze 400 V na 1 fáze 230 V? Jedná se o stavební práce při opravě tří garáží. Na vzdáleném místě mimo civilizaci je bohužel pouze 230 V. Hodlám to svěřit někomu znalému, ale chci do problematiky trochu vidět.

Motor zapoj do trojuholníka. Na dve svorky pripoj fázu a nulák, na tretiu svorku pripoj rozbehový kondenzátor
C = 70 x P, pričom C je v uF a P je v kW, C je bipolárny, minimálne na 400V
Druhá svorka kondenzátora sa pripojí na fázu alebo nulák, podľa toho, aký chceš mať smer otáčania. Kondenzátor asi neumiestniš v rozvodnej skrinke na miešačke. Urob si to v extra skrinke na vzdialenejšom konci kábla.
Nominálny výkon motora poklesne zhruba na polovicu. To znamená kontrolovať rukou teplotu motora, či sa neprehrieva a miešačku neplniť doplna, prípadne nechať občas ochladiť. Ale to by nemal byť problém, pretože takéto motory bývajú značne predimenzované.