Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna sacího potrubí pod barákem

Ahoj,
protože kolem sebe nemám moc nikoho kdo by mi poradil, rád bych se zeptal na pár otázek ohledně padání vody zpět do studny / do země.
Na chatě máme klasickou situaci: cca 5m hluboká kopaná studna, cca 15m dlouhé sací potrubí do baráku kde je domácí vodárna s 24L expanzkou, která se stará o tlakování baráku. Při odzimování se muselo hodně zalít čerpadlo a voda hned padala zpět, což věštilo problém s košem. O víkendu jsme si tedy střihli výměnu sacího koše i s cca 4m stoupací sací trubkou, která v sobě už měla díry. Po zalití čerpadla vše fungovalo, barák natlakovaný, vodárna cyklila dle nastaveného tlakového rozsahu, paráda. Další víkend po příjezdu ovšem barák opět bez tlaku + čerpadlo jelo po puštění na sucho. Po opětovném zalití se vodárna chytla a bez problému opět natlakovala. Je dost pravděpodobné, že je KO přívodní sací potrubí (několik desítek let staré železo) pod barákem, což je celkem noční můra. Pokud se mi to na 100% potvrdí (ve studní si sací vedení zazátkuji a v baráku trubku zaliji - uvidím hned zda voda mizí někde do země), čeká nás výměna vedení. Rád bych se zeptal jak se postupuje pokud je nutné barák podkopat (vodárna + základní větvení instalace je "strategicky" dispozičně uvnitř baráku - trubka jde cca 3m pod barákem a pak ústí vzhůru k vodárně).

PS: Na hranici pozemku ve vzdálenosti cca 25m od baráku máme přípojku obecní vody, takže přemejšlíme, že bychom boj se studnou vzdali a zavedli si do baráku vodovod. To ovšem neřeší to, že se musim do technické "místnosti" podkopat úplně stejně, jako kdybych měnil sací potrubí ze studny.

Díky za odpovědi a názory.

Skontroluj sací koš. Ja som namiesto klasiky, blbého liatinového koša, použil mosaznú spätnú klapku 5/4" so silonovou klapkou vybavenou malou pružikou. http://www.pumps.sk/eshop/e-1508-vv-klapka-vert-ny lon-dn-32-54

lebo mi voda tiež občas padala. Teraz mám pokoj s padaním vody aj na druhom odstredivom čerpadle určeného na polievanie.

Skontroluj priesaky, deravosť sacieho potrubia, natlakovaním alebo voľným okom, klesaním hladiny.
------

Potrubie sa dá zaviesť prerážaním pretlaky.html

-----

Vykop si studňu priamo v chalupe v oblasti čerpadla, v pivnici, nasávacie potrubie sprav z PE tlakových hadíc http://www.plastika.sk/sk/products/pipingsystems/p ressure/pe#

-------
Ideálne je mať vykopanú šachtu s osadeným čerpadlom, expanzkou, obslužnou elektronikou tesne vedľa skruží kopanej studne.

Dobrý den,tazateli,nepíšete dimenzi původního sacího potrubí,pokud má dostatečný průměr a nejsou kolena pod domem v zemi,prostě je to nějak přímo,tak zasunout do původní trubky novou plastovou sací hadici a je hotovo.Běžně se to takto řeší v podobných případech.:-)