Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava měniče 12V-230V

Pěkný den,

https://www.czc.cz/belkin-ac-anywhere-300w/82596/p rodukt?gclid=CjwKEAjwz9HHBRDbopLGh-afzB4SJABY52oFc ZVH__RSZJfuz4HYssaVBdPYtdwXggkT6XhFRi5FgBoCbXLw_wc B&dclid=CMP7kPakrNMCFZuWdwodAJ8E0g

spadl mi tento měnič na zem a vypojil se z baterie. Když jsem ho znova zapojil a zapnul, tak vydával divný zvuk. Po zapnutí zátěže (22W rádio) jsem uslyšel tiché prasknutí a měnič se vypnul. Zjistil jsem, že se spálila pojistka která byla před měničem (7,5 A). Vyměnil jsem pojistku, otevřel měnič, abych se podíval, jestli se neuvolnila nějaká součástka (nic zvláštního jsem neviděl). Znovu jsem měnič zapnul. Na okamžik se rozsvítil indikátor nabití baterie (v měniči) a poté se zase vypnul ( zase se spálila pojistka).

Nějak nechápu, co se mohlo stát. Chápal bych to, kdyby se při spadnutí něco uvolnilo a to následně způsobilo zkrat.

Myslíte, že je možné měnič ještě nějak zachránit? Popř co zkusit?

Děkuji

Buď je někde zkrat, který odpráskne pojistku nebo se vlivem pádu rozlítlo feritové jádro (ferit je keramický materiál a je velmi křehký), které je jádrem transformátoru a při následném zapnutí se spálily spínací tranzistory = zkrat napájení = vypálení pojistek.

Buď to zkus rozebrat a kouknout v jakém je to uvnitř stavu, klidně to můžeš vyfotit a vložit sem nebo to odnes někomu kdo se v tom vyzná a za láhev rumu se ti to pokusí opravit - opravu nevidím moc optimisticky.