Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako správne umyť auto ?

Dobrý deň ako správne umývate auto vy? Ja chodievam na Wapku, predumytie šamponom, oplach, vosk a osmotická voda, akurát vždy keď výjdem z wapky tak vždy mám flaky na aute, flaky po vode. Kamarát povedal, že po umytí auto treba vždy utrieť handrou z mikrovlákna a flaky nebudú neviem čo je na tom pravdy. Ako postupujete vy ? Aby auto bolo dokonalo čisté bez flakov ?

Zdravím,
umývat auto pouze dešťovou vodou je celkem hloupost. Používám šampón, který nejenom auto umyje, ale také i na voskuje, Snadno odstraní špínu a nečistoty. Nezanechává žádné skvrny, jen čistý a lesklý povrch.

reklamštinu si račte zaplatit.. (touchwood)

Já jezdím mejt auto sem
4VhVvMNMRWG2
a žádných fleků jsem si nevšimnul. A to je u nás voda ve vodovodu tvrdá, když doma oplachuji přední sklo, tak tam po uschnutí fleky jsou.
Jednou jsem myl auto tady (ale už je to pěkných pár let, nevím, jestli tam ta myčka ještě je)
4ZwVSebhPNH2
a fleky tam byly "pěkné".

Údajně v těch myčkách je demineralizovaná voda. Možná, že ne úplně ve všech.

Mal by si, teraz, keď po roku 1989 vycvičenej, poslušnej lúze eštébáci konečne dovolia vlastniť tuzexové vozy vyrobené kapitalistami bez postihu a večného predvolávania na miestne oddelenia VB, či na správu ŚtB s podaním vysvetlenia; "Kde ste na to vaše vozidlo súdruženko zobrali bony a financie", sa to nosí.

Zlatí komunisti, furt som bol u chlapcov z "piatej bé" za účelom podania vysvetlenia. Môj prvý SAAB99 ešte s chromovými nárazníkmi kúpený v Tuzexe, ak počítam bony po 5.-Kčs stál (99-tis.Kčs), následne F.Sierra(185-tis.Kčs), Volvo240(240-tis.Kčs), MB(350-tis.Kčs) či sedmičkové BMW im nedalo do roku 1989 spávať.

Leštiť tátoša, ako psie gule, však je to popri "značkových" fejkoch telefónoch kúpených od žltých v cene 5€ (predaných generálnym dovozcom eštébákom v cene za 800€) pricapených lúzermi večne na papuliach, "majetek ve věcech".

Proč jen dívat? Znám jednu nejmenovanou rodinu v nejmenovaném městě s nejmenovaném autem a nejmenovaným dětičkami. Ta rodinka od jara (letos jaro ještě není) každou sobotu vytlačí auto z garáže, přepečlivě omejou teplou vodou (aby autíčko nenastydlo) a naleští. Po té vozidlo zatlačí zpět do garáže. Tak to činí až do zámrazu. Vyjedou ven jen na Velikonoce a na Dušičky.

Mně se teď poblil v autě synátor, co jsem mohl, to jsem sundal, vypral, vyčistil, ale fleky tam jsou a smrdí to tam děsně, děsně, děsně...
Nemáte někdo tip, jak ten smrad neutralizovat?
Čert vem fleky, auto je deset let starý, jednou to přijít muselo. Ale ten smrad... nějaké zkušenosti s nějakými neutralizátory?

Osvědčil se mi na podobné radosti sanytol - https://www.alza.cz/maxi/sanytol-dezinfekcni-unive rzalni-cistici-prostredek-500-ml-d2644270.htm. Furt mi bleje v autě pes. Stáhnu z koberečku gumovou stěrkou to nejhorší, dojedu domů, vystříkám kufr sanytolem, hadicí a zase sanytolem, gumovou stěrkou vodu z koberečků ven a dobrý. Ani ve vedrech se to nevrací. Jen ten pes - dycky se těší, do auta leze furt, ale po dvaceti kilometrech ho zeblije znovu - snad to nemáš podobně :-)

Kluk se doblil poprvé, protože se na Velikonoce přecpal mléčnou čokoládou. Je to radost, když to z něj bez varování začne lítat na dálnici v plným tempu bez odpočívky v dohledu...
To nejhorší jsem na dálnici stáhnul papírovýma kapesníkama. Doma jsem to drhnul taky právě Sanytolem. Teď ale auto smrdí, jako když se někdo vyblije do zavařovačky plné Sanytolu.
Asi nezbývá, než větrat a čekat, až to vyčichne.

Copak poblití, to je vůně, proti tomu, co se stalo mne. Máme letní kino. Když jsme ho na podzim sbalili, tak jsem vezl v kufru pytle s odpadky vyhodit do kontejneru u nás. Jenže tam byly kostry kuřat, co ohlodali lidi za celé léto, to shnilo a dokud byly pytle v celku, nic zlého jsem netušil. Ale cestou jeden pytel prdnul a vytekl z toho ten schnilej hnus. Doma jsem celý kufr stříkal asi hodinu WAPkou, ten kvas zatekl do všech škvír v plechu kufru. No smrad v autě, jako by tam chcípnul aspoň medvěd. Když mě stavěli cajti a otevřel jsem dveře, zapotáceli se a hledali mrtvolu, nesmírně je rozmrzelo, že žádnou nenašli. Vyčuchlo to snad až za rok, nebo jsem si na ten puch zvykl. A to jsem to každý týden WAPkou rval stále dokola, stříkal různé brífy a ousty, prd platné. Tomu teprve říkám smrad.

BTW to sem sice nepatří, ale připomnělo mi to. Když jsem kdysi dávno dělal vedoucího sálového počítače Tesla 200, tak jednou jsme našli někde za oknem tak rok staré máslo. Někdo to rozbalil a to byl puch o síle dvěstě koní a na vzdálenost kilometru spolehlivě srazil člověka na kolena. No my jsme nenápadně odnesli kousíček toho pokladu do strojovny klimatizace. Sál se vyprázdnil během pár sekund a poblitý byl také štědře....