Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Použití SDK v paneláku

Dobrý den,
jsem před začátkem rekonstrukce panelákového bytu 3+1. Mimo jiné plánuji použít sdk na předstěny a podhledy = vedení elektroinstalace, zvuková izolace, zakrytí velkých nerovností a tapety co nejde dolů apod. SDK bude akustický, podhledy budou všude, předstěna jen jedna na místnost před zdí sousedící s vedlejším bytem. Uvažovaná výška jednoduchého podhledu a šířka předstěny max 7 cm.

První dotaz, doporučejete postavit předstěnu jako první a poté podhled nebo naopak? Pro pořadí postupu mě osobně napadá jen, že když chci více "odizolovat" souseda nademnou, první bude podhled po celé ploše stropu a když spíše souseda vedle, tak jde první příčka. Uvažuju správně?

Druhý dotaz, jako izolant pro výplň volím mezi ISOVER AKU a ISOVER PIANO. Která je podle vašich názorů více vhodná, či podle osobních i jiných zkušeností, která jiná vata je v poměru cena/výkon velmi dobrá a hodna doporučení? Spíš než tepelnou izolaci hledám izolaci zvukovou.

Třetí dotaz, na jedné stěně drží tapeta jako přibitá, je lepená přímo na panel, už jsem zkoušel snad všechno, ale nic. Šlo by to asi složitě oškrábat nebo odbrousit, ale chci ušetřit sebe neekonomické námahy a sousedy hluku, tak bych na tu tuto zeď lepil SDK přímo. Navíc je, na paneláková poměry, docela rovná, v celé ploše je rozdíl snad jen do 5 mm. Jaké doporučujete lepidlo? A použít metodu "bochánků" nebo použít hřebenové hladítko k nanesení lepidla na celou plochu jako při lepení dlaždiček?

Děkuji za případné odpovědi, podněty, reakce. Děkuji
Tomáš

Dopbrý den Milane,
díky za reakci. Ten strop bude snížený jen na minimum, dělám ho hlavně na zakrytí prasklin, nerovností, pro tažení elektriky a pro jakžtakž odhlučnění. Vím, že nedosáhnu kdovíjaké úrovně akustické clony, ale alespoň něco. Chci dát ten podhled na stavěcí třmeny (pod tím i napojovací těsnění), konstrukce bude jednoduchá, okoli zdí UD a pak CD mezi ně a na závěsy. Když použiji Isover Aku a modrý sdk, nějaký útlum bude, v poměru cena/výkon bych řekl, že dostatečný...
Druhá otázka zodpovězena :-)
Na přímé lepení SDK desek použiju tu pěnu, je to jednorázovka a jen jedna zeď, tak to postačí. Dle mého použít nízkoexpanzní, třeba tahle?:

https://www.obi.cz/polyuretanove-peny-pu-/soudal-l epici-pena-soudabond-easy-750-ml/p/4159216

Díky