Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynulá regulace otáček

Dobrý den,
mám robot ETA Gratus s plynulou regulací otáček. Regulace přestala fungovat, robot nezvyšuje otáčky postupně, ale při otáčení koečka regulace jde hned do maximálního výkonu, po několika sekundách se vypne. Má dvě desky, základní desku s napájením a desku regulace otáček. Kupodivu nejsou drahé, jedna stojí 98 kč, druhá asi 450 kč. Jak vlastně regulace funguje? Frekvenční měnič to asi nebude a motor zřejmě nemá také více vinutí, které jou přepínány jako třeba u praček.
Děkuji za odpověď
Alexandr Hlavsa

Nevypadá nijak poškozený. Ono je to celé trochu podivné. Asi by to nemělo mít souvislost,ale problém s regulací otáček se objevil v momentě, kdy se v mlýnku na maso vzpříčila kost v převodovce se zlomily dva zuby převodového kolečka. Abych zjistil rozsah poškození, demontoval jsem převodovku, také jsem manipuloval s částí, kde je elektronika, a když jsem robot smontoval, už regulace otáček nefungovala. Možná jsem mohl něco poškodit, ale co?