Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pružný šev / elastická nit

Ahoj,

vymyslel jsem si hobby, kteremu bych se chtel v nejblizsi dobe venovat. Jedna se o textilni produkt. Premyslim nad pridanou hodnotou a k tomu je treba naucit se sit a pracovat se sicim strojem, ale zadne slozite manevry se prozstim ucit nepotrebuju, bohate mi staci rovny steh.

Rad bych se zde dozvedel, zda existuje nit, ktera by zachovala pruznost materialu. Totiz dejme tomu, ze mam trubkovitou elastickou latku nasazenou na ruce (bicepsu), ale na obou koncich se mi latka roluje. Potrebuji poradit sev a nit, ktera by zachovala elasticitu pri noseni/nasazovani, ale zaroven zpevnila okraj. Pripadne pokud vas napada jina metoda, budu rad za vase napady. Jeste me napadlo pouzit textilni gumu, ale radeji bych to resil pres nejaky rozpinaci/pruzny sev v kombinaci s elastickou niti...

Elastickou nit nedostaneš do jehly šicího stroje, dává se jako spodní nit.

Elastické jsou stehy podle tvorby, pokud je tvůj návrh z úpletu je vhodné se rovnou zaměřit na stroje pro zpracování úpletů. To je pravý coverlock a overlock. U domácích šicích strojů se tyto řetízkové stehy nahrazují různými druhy stehů, ale domácí šicí stroje s vázaným stehem nemají diferenciální podávání, které rovná úplet přímo pod patkou při šití.

Pro nějaké hraní se dá použít vázaný steh s dvoujehlou a regulací povolení vrchních nití na obyčejném šicím stroji.