Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem napětí baterie Li-Pol

Dobrý den.
Mam takovou asi blbou otázku, ale nechci nic zanedbat, tak se ptám. Když chci změřit napětí akupacku multimetrem, nebude to nějaký problém? Vím, že lithiové baterie se chovají jinak než ostatní, tak mě zajímá, jestli můžu změřit napětí baterie..aby mi třeba baterka neshořela.. Děkuji za reakce..

Takhle - pocet cyklu od vyrobce je obvykle danej pro cyklus 100% nabito -> 5% vybito. A nebejva to vysoky cislo, maly stovky, vyjimecne cca 3000 pro nektery chemie, ale typicky je to 300-500(jenze po tomhle poctu cyklu maji uz treba polovicni kapacitu). Pokud ale jedou na tech 50% vybiti, tak ten pocet cyklu je vyssi cca o jeden rad. Takze zalezi, na cem cloveku zalezi, jestli na zivotnosti, nebo treba na dosazitelny energii na kilogram, jinak na to kouka vyrobce elektromobilu a jinak leteckej modelar.