Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pohon peristaltického čerpadla

Dobrý den,

potřeboval bych poradit ohledně výběru vhodného pohonu peristaltického čerpadla. Čerpadlo poběží dlouhodobě vždy několik dní v kuse rychlostí cca 30 RPM při konstantním zatížení, otáčky nepotřebuji přesně regulovat. Na výběr mám krokový motor s driverem, AC motor s frekvenčním měničem a nebo DC kartáčový motor. Který z těchto pohonů je pro tuto aplikaci nejvhodnější z hlediska životnosti a zahřívání při provozu? Co se týče pohonů jsem laik, uvítám jakoukliv radu. Děkuji

Děkuji za názor, čerpat budu roztok albuminu ve vodě jako náhražku kloubní kapaliny do simulátoru kyčelního kloubu. Je tam právě požadavek na průtok pouze 100ml/min a pokud možno zachování sterility, proto peristaltika. Převodovce bych se rád vyhnul, tam už by musela být nějaká planetovka s velkou redukcí a s tím bych se už nejspíš nevešel do rozpočtu projektu. Proto se mi také nejvíce zamlouvá krokový motor, jen mám strach jestli se nebude při trvalém provozu přehřívat motor a nebo jeho driver.

Potřebuji průtok 100 ml/min. Na peristaltice netrvám, naopak vzhledem k nutnosti při kontinuálním provozu často měnit opotřebované hadice by bylo pohodlnější využít jiný druh čerpadla. Problém je s průtokem který je například na odstředivé čerpadlo malý a na infůzní zase velký. Ještě uvažuji o solenoidovém dávkovacím čerpadle ale nevím, jestli jsou taková čerpadla stavěná na dlouhodobý provoz a občasný výskyt pevných částic v roztoku (UHMWPE, výskyt max. 0,01%, velikost max 0,15mm).