Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spoj na lcd TV

Potreboval bych vedet,jak mam zatavit ci zalepit spoj na lcd tv.Pokud ho pritlacim,tak obraz nabehne,taktez i po zapnuni tv.Je 8am nejaka vrstva lepidla ci laku.Nevim bud tam dat nejaky lak,nebo to nahrat horkovzduchemNema s tim nekdo zkusenost.Budu rad za kazdou radu.

Tavná pistole Ti nedá soustavný tlak. Viděl bych to na dobastlení plechového pásku nad konektor a mezi pásek a konektor nacpat měkkou gumu aby byl stálý přítlak. Přilepení zpět by bylo složité, musel bys mít vodivé lepidlo, na každý kontakt ho nanášet špičkou špendlíku zvlášť...

Ano, stáhnout nebo jak jsem psal s tou gumou, prostě trvalý tlak. V jehličkových tiskárnách používá OKI tlak gumy na jinak volný spoj tišťák/pružný přívod a funguje to, proč by to nefungovalo v TV nebo jinde. Otázkou je jak to udělat? :-) K lepidlu - současně by šlo snad nanést na kontakty tak že bych měl integráč se stejnou roztečí vývodů jako má Tvůj spoj v TV, namočil všechny nožičky integráče a těmi pak přejel kontakty v TV - prostě spoléhat na to že na nožičkách IO zůstanou malé kapičky lepidla.

Je to divočina, nepopírám. :-) Kdysi jsem dost bastlil, to mne napadlo.. Pájel jsem např. poloviny databanky k sobě původně spojené flex spojem drátky půl milimetru od sebe :-) .Před 30 lety :-). Kontox nevím jestli je dobrý, jestli je k tomu přístup vyčistil bych to přegumováním gumou na gumování a přetřel lihem tak aby se to nedostalo do zbytku konektoru a nerozpustilo zbytek spoje...