Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ztrácí se olej

Mám problém s trojkovým Golfem, motor 1.8 benzín. I přesto že motor nevykazuje známky většího opotřebení, ztrácí se olej a to dost markantně(Dvakrát do měsíce dolévám)

Motor nekouří, koncovka výfuku je černá od sazí, nicméně to připisuji tomu že se jedná o výfuk z TDI. Kouř je našedlý, nemazlavý.
Zimní starty i letní bez jedinného škobrtnutí, tah velmi dobrý bez cukání.
Svíčky opálené do šediva, bez olejových úsad nicméně na povrchu válců je vidět černý nános sazí, třetí válec je od něčeho mokrý.Svíčka OK.
Foukání přes víčko oleje, dle rady mechanika v normě, nicméně motor byl před opravou přehřát do zdechnutí takže mám podezření na těsnění ventilů která asi ten žár nevydržela.
Motor je pravda špinavý od mazlavé hmoty ale nevypadá zrovna čerstvě, malinko mi to sákne okolo těsnění olejové vany ale nezdá se mi že by se ho vytrácelo takové množství(2l na 1000km) zrovna touto cestou.

Motor prošel velkým servisem od hlavy motoru, přes veškerá těsnění až ke kompletní výměně náplní a filtrů+ seřízením předstihu spolu s novým zapalováním. Díly používám kvalitní(Meyle, INA, Bosch, Febi atd).

Díky za všechny rady :)

Co tam používáš za olej? Když jsem v Oktávce místo 5W-30 přešel na 10W-40, tak se spotřeba oleje výrazně snížila. Ale dva litry na tisíc km bude určitě jinej problém.
Ono máš prakticky dvě možnosti, když ve vodě olej není - buď to někde kape ven, nebo to jde do válců.

V prvom rade by som potreboval vedieť dve najpodstatnejšie veci.
Či olej niekde neslizí,nepreteka,neodkapáva....
A ak bola urobená celková kontrola motora ,rád by som vedel aké sú kompresné tlaky v jednotlivých valcoch.

Ak by boli spálené tesnenia ventilov alebo zapečené piestne krúžky tak by to muselo tlačiť ce viečko veka ventilov - a poriadne.

Aj prehriaty a zapečený motor (piestne krúžky)môže ísť v pohode, ale žere olej a má slabý výkon.

O výkone motora nepíšete nič.

Obávam sa že toto sú prípady na ktoré sa ťažko odpovedá ,pokial človek nestojí pri tom a sám si to neskontroluje.
Už spotreba oleja 0,5l na 1000km je nenormálne velká! Podla mňa neprípustná.

Recht, aj okolo gufera počas jazdy, usw,

Jedine odmastiť komplet motor, vaňu a sledovať tieto vedľajšie, exteriérové úniky.

Mne sa osvedčilo čistenie motorov cestou značkového pracieho prášku, napr. Persil, ktorý rozrobím v 100°C vode z 2l kanvice (plná odmerka prášku určená na 7kg prádla), nalejem roztok do ručného 2l postrekovača, natlakujem, prestirekam zvonku roztok na studený motor, zospodu na vaňu prípadne na prevodovku. Po cca 15 min. pôsobenia opláchnem hadicou s tryskou na konci a proces ešte raz zopakujem. (Samozrejme elektroniku zhodím alebo igelitom prekryjem).

Motor, vaňa, prevodovka, hadice sa po takejto dabl kúre totálne odmastí pričom dostane lesk, ako psie gule. Ako fuglovka. Žiadna Arva tento efekt nedosiahne. Kvalitné pracie prášky rozrobené vo vysokej koncentrácii v horúcej vode obsahujú spektrum enzýmov, ktoré si poradia dlhším pôsobením aj s 20 rokov zasvineným, "zažratý" motorom. Ani vapka tento efekt nedosiahne.