Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvukový vyrovný signál palubní desky Octavia I.

Zdravím,
jde nějak jednoduše vyřadit z provozu "pípák" palubní desky na jedničkové oktávce? Ten co hlásí například rezervu v nádrži nebo malou hladinu chladící kapaliny? Respektive mi jde o to že to čidlo v nádržce na chladící kapalinu je neustále obalené sajrajtem (nedávno se mi dostal do vody olej, už je to opraveno, ale je tím bordelem zanesená celá chladící soustava a tak se to po chvíli provozu zase nasbírá kolem čidla a neustále mi to v autě pípá....cestovat s tím i jen 100km je na blázinec. Nebo jestli bude jednodušší odstavit to čidlo? Případně jak?

Existují na to buď specielní přípravky (něco to stojí), nebo:
1. vypusťte chladící kapalinu
2. udělejte 5% roztok jedlé sody ve vodě, nalijte ji do chladicího okruhu a nechte 15 minut zapnutý motor (je potřeba nalít požadovaný objem vody)
3. po 15 minutách vodu vypusťte (nechte nejprve trochu vychladnout, ať si nespálíte klepeta)
4. nalijte do chladiče čistou vodu a nechte 5-10 minut běžet motor
5. vypusťte znovu a nalijte destilku nebo fridex pro trvalý provoz.

Vypustil jsem spodním ventilem pod chladičem cca 3,5 litru. Víc neteklo. Tak jsem naplnil expanzku zase až po vrch (ventil byl pořád odtáhlý), ale tam už voda neubývala a ani netekla z toho dolního ventilu. Dělám něco špatně?

Doplnil jsem vodu a nechal jsem to zahřát na provozní teplotu a potom vyteklo stejné množství...
Jak to vypustit totálně?

Jinak s tou koncentrací, počítám správně že na 6 litrů vody budu potřebovat 300g (ml) sody?