Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlovarná konvice (230V, 50Hz, 1kW) - pofrčí v USA (120 V, 60 Hz)

Ahoj,
mám klasickou rychlovarku na které jsou popsány výše zmíněné parametry.
Když konvici připojím v USA do zásuvky (přes redukci), může se stát něco neočekávaného?
Chápu, že k tomu není určená nicméně se domnívám, že by se nic hrozného stát nemělo, ne?

Prostě si odebere trochu větší proud? Tedy místo cca 4A asi 9A. Kabílky by tohle vydržet měly.

Děkuji za radu.

To je zajímavý problém. S tím polovičním proudem by to byla pravda, kdyby odpor topného článku byl konstantní. Ale pokud je tam odporový drát co se rozžhaví, tak s teplotou se odpor zvyšuje. Pokud napětí bude přibližně poloviční, tak topný článek by měl mít nižší teplotu a tudíž i nižší odpor, tak proud by měl být o něco vyšší vyšší než poloviční. Chtělo by to změřit.

Je zaujímavé, že v amíci postupným vývojom nevymysleli v svojej krajine rýchlovarnú kanvicu so špirálou na tamojšie napätie v šaltroch, pričom nútia turistov či chudákov migrantov prevlákať si svoje luxusné majetky, "tuzexové kanvice", cez oceány.