Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpojení zvonku v bytovce

Dobrý den, ráda bych z osobních důvodu odpojila zvonek z chodby do našeho bytu. Od vchodových dveří zvonek může zůstat funkční. Absolutně netuším, jak to provést. Nevím zda je zvonek zapojen nějak přes telefon na odmykání vchodu či nikoliv.(přiložený obrázek). Pak je také nade dveřmi menší bíla krabička, po rošroubování jsem však zjistila, že do ní vede pouze jeden kabel (z chodby), a ostatní drátky jsou zde na volno. Nejspíše zvonění bude vycházet právě z té krabičky, ale kdybyste mi poradili, jako absolutnímu laikovi, jak jde zvonek odpojit, vypnout či cokoliv byla bych moc ráda.

Bude dobré, když sem dáš fotku zvonkového tlačítka na chodbě. Pokud tam není něco speciálního, tak si s tím poradí každý, kdo ví o elektrice jen o něco málo víc než to, že když strčí do zásuvky hřebík, tak někdy dostane ránu. A bude mu to trvat asi čtvrt hodiny během které si stačí i vypít kafe co mu za tu práci nabídneš.