Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Černání růží

Zdravím....
Je tady nějaký odborník na růže?
V této době, kdy růže začínají klíčit, mi jednotlivé silné základové větve začínají černat. Zčerná hlavní větev třeba v polovině, a vše nahoře se mi zdá, že nemá výživu a postupně usychá. Napadlo mi, že to bude černá skvrnitost, ale ta se vyskytuje i takto na hlavních větvích. Mám to nějak seřezat, až na poslední zdravé dřevo? Zdá, se mi, že to postupuje.....A postřik jaký?
Díky, a foto přikládám.

hubové ochorenie. Zrezať, natrieť štetcom od obnaženého koreňa konáre alebo postriekať po sebe kombinovanými, fungicídnymi prípravkami. Hlavne systémovo pôsobiacimi, nebáť sa silnej koncentácie, s kľudom 10 násobnej než je doporučený pomer.

Postrek je dôležitý spraviť vždy na jeseň.

Hnojiť pôdu fosforom, draslíkom, horčíkom, čo najmenej dusíka.

Postreky so systémovým pôsobením by si mohol použiť aj na ovocné stromy. Syllit 65, Chorus, na chrastavitosť, múčnatku, apod. Tieto chemikálie zaberú na vešketé hubové ochorenie.

Zinočnaté Ditan, Novozir apod. prestali vyrábať v MO balení, zmákni nejakého farmára či družstevníka, nech ti zopár gramov odsype.

Tuto chorobu jsem také měla. Pátrala jsem co s tím. Zjistila jsem, že takto napadenou růži je nejlépe vykopat a zlikvidovat. A byla to pravda. Odstřihávala jsem stále napadené větve, ale vždy se černání objevilo znovu. Nic nepomohlo.