Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Černání růží

Zdravím....
Je tady nějaký odborník na růže?
V této době, kdy růže začínají klíčit, mi jednotlivé silné základové větve začínají černat. Zčerná hlavní větev třeba v polovině, a vše nahoře se mi zdá, že nemá výživu a postupně usychá. Napadlo mi, že to bude černá skvrnitost, ale ta se vyskytuje i takto na hlavních větvích. Mám to nějak seřezat, až na poslední zdravé dřevo? Zdá, se mi, že to postupuje.....A postřik jaký?
Díky, a foto přikládám.

Tuto chorobu jsem také měla. Pátrala jsem co s tím. Zjistila jsem, že takto napadenou růži je nejlépe vykopat a zlikvidovat. A byla to pravda. Odstřihávala jsem stále napadené větve, ale vždy se černání objevilo znovu. Nic nepomohlo.