Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s domácí vodárnou - velké chvění/vibrace po sebnutí čerpadla

Pěkný víkendový den,

prosím o radu s domácí vodárnou. Jedná se o starší čerpadlo dvoustupňové čerpadlo SIGMA SVA u které je 80 l expanzní nádobou. Z ničeho nic se při sepnutí čerpadla rozvibruje celá vodárna. Jistič u čerpadla nevypadává. Pokud nechám čerpadlo "vibrovat" zničím tlakový spínač.

Vyměnil jsem téměř vše, co by to mohlo způsobovat - košík, zpětnou klapku, tlakový spínač, vyčistil potrubí od usazených nečistot, vyzkoušel jinou expanzní nádobu, ale vibrace se po sepnutí čerpadla stále opakují.

Zajímavostí je, že při úplném vypuštěním vody a prvním sepnutí čerpadla je vše v pořádku. Problém nastává až při druhém sepnutí.

Děkuji za rady.

Všem děkuji za příspěvky. Problém řešil otec, který nakonec vyměnil tlakovou nádobu a vibrace přestaly. Pokud by se vibrace znovu objevily, vyzkoušíme Vámi navržené řešení, případně dodám dané video.