Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektronický předřadník-ŽIVOTNOST

Dobrý den
Potřeboval bych pár informací o el. předřadníku. Chci si koupit nad stůl menší zářivku a všichni víme že se tam dnes dávají ty předřadníky. Aby jste pochopily jak to nad ten stůl chci dát tak přikládám obrázek typu stolu který mám.
poMrVoVBj
Zaslechl jsem že mají menší životnost než tlumivky, jak to tedy je. Vím že tlumivka v pohodě funguje i po 40 letech ale je hlučnější, tak dlouho asi ten předřadník nevydrží co?
Zářivku volím z toho důvodu že se mi lépe pracuje při bílém světle a je zároveň širší a tím pádem se dostane dál i světlo.

Jenže já chci barvu stejnou jako denní světlo a v případě LEDek tam bude modrého světla požehnaně a nevím proč jste o zářivce říkal že je humus, asi kvůli rtuti ale na to si dávám pozor a odnáším je na sběrné místa

Především zářivka bliká. Vidět to přímo není, ale bliká. Barva světla zářivky taky není jako denní světlo. I když se dá koupit trubice s různou teplotou.
Proč se tak bojíš modrýho světla? Modrý světlo je přirozená součást světelnýho spektra. Paranoia je hrozná věc.

Shrnuto - řešíš hovadiny, jak životnost předřadníku, tak modrý světlo.