Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem seříznutí autoskla

Dobrý den,
jakým způsobem bezpečně seříznout, případně zbrousit čelní lepené autosklo? Potřebuju ho odříznout cca 5 mm od horní hrany protože mi nevejde do rámu.

Já spíš nechápu, proč je to sklo větší. Jak je uvedeno, je to na Š 110 R. Je to sklo originál do tohoto vozu? Pokud ano, tak snad nemůže být větší. Mám dojem, že se to tak zdá, protože je použit nesprávný způsob montáže. Při zasazování skla se nikde netluče žádnou paličkou. Jakým způsobem to zasklíváš?
Pokud to sklo je z jiného vozidla, dost pochybuju, že by pasovalo do rámu jiného vozidla. Skla jsou přesně tvarované do tvaru rámu vozidla.
Pokud se ale jedná o opravovanou karoserii, kde nějak došlo ke změně rozměru rámu, je možné, že to nepasuje. Použití klasické sklenářské metody je skoro nemožné. Při naříznutí jedné vrstvy skla by nešlo sklo odlomit. I Při přesném naříznutí z obou stran, by to asi nešlo, druhé sklo by se odlamovalo proti řezu, což nejde. Navíc by to drželo na folii. Jediná možnost snad opatrně odřezat diamantovým kotoučem, ale folie by se přitom mazala a znemožňovala řezání. Zkusil bych to na jiném rozbitém okně, jak by to šlo. Přední sklo škodovek je lepené, ale ne kalené. Takže při pokusu o odříznutí by nemuselo dojít o okamžitému rozsypání.
Napadá mě, jestli by nebylo snažší, pokud by to šlo, upravit karoséri.:puff:

Karoserie je opravovaná, proto to nesedí. Zasklívám to jak se to zasklívat má - drát do gumy a postupně vytahovat. Zadní jsem tak zasklil úplně v pohodě, tam ten rám nebyl opravovaný...karoserie je čerstvě po laku, tady oprava nepřipadá v úvahu.