Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vybetonování na hlínu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak nejjednodušeji a nejlevněji zle vybetonovat plácek .. Mám dřevěnou garáž (vypadá jako klasický přistřešek, 4 trámy a střecha) chtel bych ji přesunou a uděla na hlíně beton.., nechci žádnou izolaci a dráhe věci atd.. je možnost namíchát pouze beton a vylít na plácek která budu mít ohraničený? nebo co je potřeba ? Bude na tom stát pouze auto.. Díky

Betón popraská ak bude v kuse. Musíš ho rozdeliť na dilatačné pásy (aspoň dva) alebo osmičkami roxormi s okami 10x10cm zaarmovať. Vrstva betónu minimálne 10cm.

Pod betón daj vrstvu štrku alebo makadamu prípadne hrubý igelit, ktorý oddelí betón od pôdy.

Dovolím si s kolegy polemizovat. Na běžné auto do 3,5 tuny bude bohatě stačit deska silná cca 15-20cm za předpokladu, že ta hlína je dobře udusaná a slehlá. Tudíž pokud je místo stavby víceméně znivelizováno a nebylo v něm za posledních pár let kopáno, moc bych se toho nebál. Naopak udusaná hlína (nebo rostlý podklad) je optimální stavební podklad - pevný, nebortivý.