Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felicia rozmer kolies

Dobrý deň mal niekto na Felicii rozmer kolies 5,5J 4x100 14R 35ET ??? Pretože ma jedny disky zaujali na internete, písali na stránke že sú na felíciu len by som rád vedel či budú pasovat, či sa nebudú oškierať o prasa alebo tak ... samozrejme na techničáku zapísané niesú, ale zapísanie kolies vybavím bez problémov.

zapísanie kolies vybavím bez problémov.

Tak to ani smykem, pokud nebudou "odsouhlasené" výrobcem vozidla - ten jediný totiž může určit, jaké rozměry disků a pneumatik smíš použít (a nebo si vyrob svoje, a nech si je homologovat, ale to je docela drahá sranda). A nemyslím, že zrovna tohle by se na Slovensku příliš lišilo od stavu v ČR.

Ak ti pasujú rozteče štyroch dier, potom smelo do toho, zrejme máš niekoho u dopravákov k zápisu v TP.

Kedysi som dával na škodovky pod delené elektróny hliníkové podložky a vymenil tiež šrouby (robili ich chalani vo výskumnom ústave zváračskom). Naposledy som mal v roku 1982 š.garde, komplet biela aj s nárazníkmi a spätnými zrkadlami, čierna strecha, zdvihnutý zadok, stiahnuté predné pružiny, na nápravnici pridaný zo spodu 40kg pás železa. Nízkoprofilové 215 gumy na delených, zoskrutkovaných elektrónoch. Vozidlo vypadalo ako Porsche. Fízli ma buzerovali na každej križovatke aj so zápisom diskov v TP. Agregát, Fiat 125-110koní, stačila podložka medzi prevodovku a lepené lamely v spojke, aby netrhalo nity.

Tatrovky 613 s papálášmi nemali šancu, v zákrutách si ani neprdli. Iba ma k dvom levom predvolávali na preskúšanie testov, zakaždým, ako bonus 500.-Kčs pokuta so slovami, súdruch vodič, bolo vám namerané v meste BA 158km/h a vy ste sa s úsmevom na tvári pretekal so súdruhmi s výsostným právom jazdy.

(Lúza zlodejských komunistov sa vracala po ožieraní z výletu s Tatier, tak som testoval schopnosti a reakcie vodiča T613. Takmer dvoch magorov na St.Vajnorskej BA3 zabil na ostrovčeku električky čo sa hnal za mnou lebo ho dvaja komouši na zadnom sedadle v naháňačke podporovali. Videl som ich rozbesneté ksichty v čase, ako náhle som podradil, dobehol rýchlika-Tatrovku a začal im merať súbežne rýchlosť po meste z dôvodu, lebo ma najprv predbehli rýchlosťou v pravom jazdnom pruhu "ako gula" na výpadovke smerom do mesta, pričom som šiel smerom do mesta ležérne, cca 70km/h, čiže som tiež mierne prekračoval rýchlosť). Hovorím, Zlatí komunisti.