Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přívod vzduchu k plynovému kotli

Mám kombinovaný kotel Ariston Class 24 CF ve výklenku chodby, asi 1x2 metry, strop 2,50. Chci jej uzavřít sádrošem s dveřmi a udělat z toho technickou místnost na pračku, sušičku, úklidové prostředky atd. Samozřejmě se musí zachovat přístup vzduchu k tomu kotli. Revizák poradil prorazit strop (nad tím je nepochozí půda bez izolace pod krytinou) a stáhnout z půdy odpadní trubku aspoň 150mm průměr a kolenem pod ten kotel.
Já se ovšem obávám, že: v té malé místnůstce (5 krych. metrů) sušička a kotel velmi rychle zatopí a vzduch bude tou rourou spíš táhnout nahoru na půdu, kde je vlastně venkovní tepplota. A plynový kotel jistě nevytvoří takový podtlak, aby obrátil to stoupání a nasával ledový vzduch z půdy nad sebou. Takže bych raděli ve dveřích a případně i v tom sádroši udělal průduchy u podlahy, aby kotel bral vzduch z chodby. Ten mírný průvan na chodbě by tolik nevadil. Co myslíte?

Nemaj obavy, nasávanie vzduchu si stiahne do kotla k horákom aj reverzne z horného podlažia v prípade, ak nemá prístup k horeniu z voľnejších prieduchov, napr. mriežka v spodnej časti dverí o rozmeroch min.25x30cm apod. Dôležité je, aby mal kotol k horeniu nezávislý prístup vzduchu v prípade, ak máš chalupu zatesenú ako "ponorku", ešte k tomu hlboko pod hladinou.

Ideálni je - vyseknout v podlaze kanálek a tam uložit plastovou rouru , obsypat ji polistyrénovým granulátem , zabetonovat, položit zpět dlažbu Z venkovní strany nasadit koleno směrem dolů a na vstupní otvor připevnit mřížku kvůli hmyzu!! U výstupu u kotle je možné dát elektro-magnetickou záklapnou mřížku kterou připojíte popř u plyn kotle k vod. čerpadlu. Při zapnutí kotle se mřížka pozvolna otevře a kotel si sám nasaje vzduch z vnějšího prostředí. aaaaaaaaaaaaakdyž kotel nahřeje vypne čerpadlo -- klapke se opět pozvolna uzavře a neochlazuje se místnost.. Ať se dílo daří..

Tento typ kotle nasává spalovací vzduch přímo z místnosti. Vy musíte zabezpečit tolika vzduchu, kolik ho odjde z komínu. Když uděláte díru do dveří a příčky, půjde vzduch z chodby. jelikož nevím, jaká je to chodba, jak je tam přísun vzduchu, musíte si to vyhodnotit sám, zdali bude lepší brát vzduch tam, či z půdy. Já bych šel jednodušší cestou, bral bych vzduch z půdy, aby mi netáhlo do bytu.

Není pravda, že by Vám teplo z kotelny uteklo na půdu a tím by nebyl vzduch pro kotel, to tak opravdu není.