Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betonový plot z dílů a mezery

Dobrý den,
nový plot z betonových dílů asi víte co, díly zasunované do sloupků.
Jsou kvalitní, v místě vyhlášené.
Ale po dokončení je vodorovně mezi díly mezera někde až půl centimetru, jinak to vypadá dobře, vzor je ,,cihla stařina''.
Chci ty mezery zamazat, plot je bílý, tak asi nějakým bílým cementem, klidně si pečlivě pohraju. Jde jen o pět metrů plotu.
Uvažuji správně? Mám do toho cementu přidat písek?
Nebo použít venkovní spárovací hmotu na dlažbu?
Nemáte s tím zkušenost? Děkuji.

Předpokládám, že se jedná o tento typ plotu.

Pokud jsou tam mezery, tak jsou způsobeny buď špatnou montáží nebo nekvalitním / nepřesným výrobkem.

Podle tvého popisu to montážníci neodflákli, takže to bude nepřesný výrobek a nezbyde ti nic jiného než domáznout.

Zkusil bych namíchat bílý cement se štukovým pískem, snad se trefí odstín. Případně tuto směs obarvit přidáním bílé barvy nebo po vyspárování přetřít bílou barvou.

Každopádně nejdřív zkusit někde v rohu na malém kousku...

Díky za radu,
ten plot to je.
Ve stavebninách DEK mi doporučili tmel Ceresit CE 33. Ale doma jsem zjistila, že je do interieru. Tak budu muset v pondělí znovu jet na Mělník to vracet. Nebo tam vyčíst něco do exterieru.
Pán mi tam tvrdil, že cement se vydrolí.
Přece musí existovat spárovací hmota venkovní.