Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rekonstrukce stropu na chalupě

Dobrý den,
našel by se někdo znalý věci a poradil mi s rekonstrukcí povalového stropu?
Ráda bych na chalupě využila podkroví k bydlení, ale bohužel si přesně nevím rady.
Jedná se o povalový strop viz foto.

Mne napadlo řešení takzvaným spřažením s betonovou deskou, tzn. :
Zatlučení hřebíků do trámků, tak aby trčely cca 50mm
Přivázání kari sítě na hřebíky
Podepření stropu
Zhotovení desky z lehčeného betonu o tloušťce 60-80mm

Myslíte, že by toto bylo reálné?
Popřípadě mohl by mi někdo navrhnout jinou variantu?

Předem děkuji za odpovědi.

Pokud na ten beton nejsou stavěny nosné zdi tak se ten domek složí jako z karet. Takové betonové kvanta už něco váží. Musí to být z betonu ? Nepostačí vyházet původní podlahu, odizolovat a položit novou dřevěnou ? Respektive přes tu původní položit novou ? Místa je tam dost podle fotek. Pokud chceš z betonu tak, střechu dolů, udělat věnec, pak nosníky a teprve pak beton. Podle toho jak je to (dle fotek) stará stavba tak si myslím že nemá šanci ten beton udržet. To by ti řekl jen statik ale myslím že by se otočil na patě.

Zdravím
Původní podlahu z těch kuláčů bych očistil naimpregnoval, případně pokud by byl nějaký kuláč ve špatném stavu vyztužil a na to bych udělal z hranolů a dřevěných palubek podlahu novou. Dřevěná podlaha bude hezká pevná nosná lehká příjemná nijak stavbě výrazně nepřitíží ušetřenou hmotnost pak můžete využít v případě nábytku postelí apod. Jinak samozřejmě lze dělat vše i s tím betonem by to šlo ale já udělal v podkroví podlahu právě tak tedy ze dřeva a spokojenost...

Otázkou je proč se strop houpe. V mém případě a předpokládám že to tak můžete mít také je příčina houpání v menší provázanosti a tím i tuhosti stropu, rošt by to právě měl změnit, "ztužit" "provázat" "více pospojovat". Osobně bych šel do dřeva, možností je ale jistě víc.

Nevim, co budete chtít mít na té půdě. Jestli bude obytná a nebo ne. Já osobně bych se nebál udělat podlahu z lehčeného betonu. Dříve se na těchto půdách skladovalo seno a spousta věcí. Teď bychom se tu mohli dohadovat, jaké zatížení má 7cm lehčeného betonu a 2m hromada sena a slámy. Ale přesněji řečeno, dokud nevím, co tam bude, tak nemohu poradit, co by bylo nejlepší

Podle pozic povalu to vypadá, že cca uprostřed pod povaly je zeď. Takže já bych se betonu nebal. Ovšem nemůžu to takhle na dálku říct :) Problem vidím spíš s vazným trámem. Pokud budete chtít mít podlahu zhruba ve výšce stávající podlahy + cca 10 cm tak Vám budou vadit. Konstrukce krovu a absence věnce (Věnec musí být pod pozednicí, a do něj pozednice ukotvená)neumožňuje jen tak vazný trámy odstranit, tak bych spíš doporučil udělat novou podlahu ve výšce vazných trámů. Proto bych doporučil si tam vzít odborníka na konzultaci.