Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otevření dveří s vyvrtanou fabkou

Dobrý den,
obracím se laskavě na odborníky s tímto problémem. Odvrtal jsem celou vložku Fab a odstranil ji, ale dveře nejdou stále otevřít, patrně kvůli západce zámku. Lze nějak bez silové destrukce tyto dveře otevřít?

Děkuji za radu

S pozdravem Voják

Odvrtáním a odstraněním vložky se dveře samozřejmě ještě neodemknout. Je potřeba zasunout závoru a poté uvolnit střelku. To se dělo otáčením klíče. Můžeš buď použít novou vložku což ovšem bude trochu problém protože nejspíš zůstal šroub vložku upevňující nebo obyčejný šperhák. Podívej se třeba sem: http://www.zamecnictvi-twardzik.cz/attachments/art icle/6/zadl-zamek-foto.gif, abys pochopil jak zámek funguje a podle toho pak snadno odemkneš třeba i ohnutým drátem.