Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladící výčep na 5L soudky

Dobrý den,
chtěl bych pořídit nějaký chladící výčep na 5 litrové soudky piva. Koukal jsem, ale nikde nepíšou, jak to funguje. Pochybuju, že je tam kompresor. K jedné mašince jsem stáhl návod a bylo tam napsáno, že před vložením do přístroje je potřeba soudek pořádně vychladit. V tom případě nechápu smysl tohoto přístroje za 4 tisíce.
Nemáte s něčím podobným zkušennost? Opravdu to dokáže soudek vychladit? Není to zas nějaká levárna?
Díky

Pokud je to nějaké takové zařízení,tak pochybuju, že s příkonem 72W to dokáže cokoliv vychladit.

http://www.klarstein.cz/Domaci-spotrebice/Vycepni- zarizeni/BRD-Hopfenthal-Black-vycepni-zarizeni-5-l .html?utm_medium=Comparison&utm_source=heureka

Nejmenší průtoková výčepní zařízení mají cca pětinásobný příkon. Tady to bude asi fungovat pouze jako velice slabá chladnička. Když tam dáte vychlazený sud, tak ho to udrží v chladu. Ale na vychlazení sudu z řekněme dvaceti na deset stupňů budete čekat dlouhé hodiny. Průtokové chlazení to podle mě nemá. Takové zařízení stojí minimálně dvojnásobek ceny.

Mám od Fagoru výčep na tyto soudky. Je tam peltiérův článek jako chladič celého sudu v tepelně izolované budce. Tento soudek je to schopno vychladit asi za 24 hodin z pokojové teploty na pitnou (nastavitelnou), pak to udržuje soudek v chladu dokud není vyžunknut. Dáš-li tam předchlazený barel piva, je možno začít s upíjením ihned. Prakticky lze čepovat až 20 dní, aniž by pivo utrpělo (používám Gambrinus). Většinou je těchto pouhých 5 litrů vyžahnuto daleko dřív. Pak doporučuji důkladně propláchnout horkou vodou s jarem všechny šlauchy. Byl to jeden z nejlevnějších výčepů ale jsem spokojen. Tuším však, že Fgor to už nedělá, ale ostatní jsou na podobném principu.

Jsou dva druhy soudků, s CO2 pro dojení piva i bez výčepního zařízení, jen z lednice a soudek bez bombičky, to se musí foukat CO2 zvenku větší lahví. Pozor na to, do některé pípy pasují jen soudky s "bombičkou", do jiného bez - každé má jiný systém "narážení". Fagor má redukce na oba druhy.