Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno El. bojler s cirkulací

Zdravím všechny a prosím o radu:
už nějakou dobu hledám na netu el. závěsný, svislý, bojler cca 100 - 125 L, který by měl vstup pro cirkulaci, ale zatím bezvýsledně.
Jde o to, že dřez budu mít od bojleru cca 10 - 15 m (podle toho kama se trubky potáhnou) a nechci odpouštět kopec vody.

A v této souvislosti ještě dotaz, zda natáhnout třetí trubku, nebo trubku v trubce (izolovala by se jenom jedna).
Díky všem na nakopnutí.

nechci odpouštět kopec vody.

Ono by to možná bylo finančně šul nul.
Cirkulační čerpadlo něco sežere, nějaké teplo se v okruhu taky ztratí a to musíš doplňovat.
Možná by byl lepší 5l bojler schovaný pod linkou.

trubku v trubce

To jsem přehlíd. Jak bys asi řešil trubku v trubce v plastu? Pokud se to neprodává hotové, tak jak bys dělal kolena? Jak bys udržel meziprostor v oněch trubkách, by se to nepřipláclo?
To je vyšší topenářská / potrubářská používaná ve fabrikách.

Rieši sa vec tzv. spiatočku teplej vody v ktorej priebežne cirkuluje ohriata voda, ktorá sa samovoľne ochladzuje v potrubí až do batérie a vracia sa späť potrubím do prívodu studenej smerom do bojlera podobne, ako je to v klasickom ústrednom kúrení bez obehového čerpadla. Len je nutné vybaviť spiatočku spätnou klapkou (bez pružinky) pred napojením slučky do "studenej" pred el. boilerom, aby sa skratoval obtok v slučke v prípade spustenia teplej vody z batérie. Aby sa nemiešala, ale tlačila iba z hornej časti boilera do potrubia kde je od špirály najteplejšia. (Fyzikálny stav kvapalín)

El.boiler vrchom prepúšťa zohriatu vodu ktorá sa prirodzenou cestou v potrubí ochladzuje a chladná voda ktorej bola odňatá pohybová energia molekúl v potrubí sa samovoľne vracia spiatočným potrubím zase späť do bojlera smerom do "modrej", tj. do prípoja studenej.

Budeš ohrievať potrubnú slučku nonstop aj ak bude fest zaizolovaná.

Nákres slučky si niekde na nete ulov.