Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Na chatě přestala téct voda.Jsem v koncích ,prosím poradit

Dobrý den,mohl bych poprosit tady někoho o radu jelikož jsem celkem v koncích.Přes zimu jsem na chatě nevypustil vodu jelikož nikdo nepočítal že chata letos promrzne.no nic stalo se a praskla celá vodárna.tak si říkám za blbost se platí a koupil jsem novou vodárnu.připojil jsem jí a ono nic.Podtlak vše v pořádkusaje pěkně ale nevytáhla ze studny ani kapku.Řikam si tak asi vodárna nemá sílu i když je studna asi 30 mesru od chaty ale je to uplně rovina a studna má jenom 3 metry.Nahodil jsem to ta svoje čerpadlo a to tahá i z hloubky 10 metrů a tady ani kapka.tak si řikám to je super,tak to bude zanesený koš sítko v pumpě ,tak jsem vypustil studnu vlezl jsem do ní ale když jsem zapnul vodárnu i čerpadlo odendal jsem jednocestký ventil který je ve studni aby se voda nevracela tak ani naznak nějakého tahu..je to fakt divné hadice 32 je v hloubce 100cm a je ještě v nějakém obalu.jediné co mě napadá že by někde psarka a nevzniká tam podtlak ale někde to uniká.Vyháhl jsem dadici z chaty a první metr jsem vykopal ale hadice nejeví znamky poškození.Dále už je zámková dlažba a nad hadicí je už postavená dílna.takže fakt dobré.Nedokázal by mě nekdo poradit jestli ho nenapadá jak postupovat?nějakou tlakovou zkoušku kompresorem?fakt už mě docházejí nápady.Díky moc za rady.
Zde ještě fotografie.

voda.jpg

schema.jpg
tady je to schema.Nazačátku v domě je vodárna asi vyvod 50cm nad zemí,pak projde ven zdi a pak je hadice asi v metru.Dále jsem nekopal ,ale asi vezmu kompresor a zkusím tam nafoukat jestli skutečně není prasklá.ted ale potřebuji sehnat nějakou redukci z kompresoru na trubku o prumeru 32.

Tak už to chápu,máte tam zpětnou klapku,to je v pohodě.A to čerpadlo máte přesně to s konstrukční vadou,nalejvací otvor není v nejvyšším bodě,tudíž stále troška vzduchu zůstává v čerpadle,hodně špatně se to zalejvá než se chytne,Jestli je to možné,tak při zálejvání čerpadla čerpadlo nakloňte tak,aby ten nalejvací šroub byl úplně nahoře v nejvyšším bodě,všechen vzduch unikne ven,jinak to bude stále zavzdušněné,mám to mnohokráte vyzkoušeno.Pokud je čerpadlo funkční,musí to čerpat.:-)

Sežeň výkonný vysavač, nejlépe pro mokré vysávání. Pokud nebude pro mokré vysávání sežeň asi deset metrů asi půlcoulové nebo třičtvrtě coulové hadice. Bude sloužit jako ochrana vysavače před vodou. Hadice se nesmí podtlakem vysavače splácnout.
Hadici propoj se sáním vysavače a těsně připoj na výtlak vodárny.
Zapni vodárnu a zapni vysavač. Vysavač pomůže přes vodárnu vytvořit podtlak, který nasaje vodu.
Může to trvat třeba minutu, možná déle, ale nenechávej čerpadlo běžet na sucho příliš dlouho.
Pokud dojde k nasátí vody, poznáš to sluchem, čerpadlo "zakňučí". V tom okamžiku odpoj hadici od vysavače, aby do něj nevnikla voda.
Pro tento postup je dobré, aby v sacím potrubí ani v čerpadle na začátku nebyla voda. To proto aby ze začátku až do chycení čerpadla vysavač sál jen vzduch a nenasál zbytky vody z předchozích pokusů. Proto je vhodnější vysavač pro mokré vysávání, je to pro něj bezpečnější.
Nezaručuji na sto procent, ale myslím, že to pomůže. Pokud je v pořádku zpětná klapka, další funkce by měla být v pořádku. Za případné namočení vysavače neručím. :-):puff:

tak už mě voda teče,tímto jsem chtěl také poděkovat za rady.vyměnil jsem všechny spoje ,někde si to asi tahalo falešný vzduch.Ale ještě jeden problém mám.Mám tuto vodárnu,ale každých 15-20 minut se spíná i když vodu nepouštím.prošel jsem všechno jestli voda někde neteče ale všechno je celkem suché.ani záchod neteče ale riska na nanometru pomalu ale pořád klesá.díky