Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Voda v plastové vodovodní šachtě

V nově osazené vodovodní plastové šachtě se objevuje při delším dešti anebo nyní po jaru při tání sněhu, voda. Vodovodní potrubí do šachty připojoval Čevak. Záruka na dílo je dva roky. Jak jsme zjistili,jedná se o stav, který se u těchto šachet objevuje. Dle našeho názoru je přípojka do šachty špatně utěsněna. V Čevaku nám řekli, že se tam bude voda stahovat pořád. Protože na zahradě není elektřina, musí se voda vylévat kýblem, což je fyzicky dost náročné. Šachta je hluboká 1,8 m. Jedná se skutečně o normální stav, kterému se nedá zabránit anebo Čevak nechce opravu provést?
Děkuji za radu.

Jestli ovsem Cevak a jeho delnici umistili vodomer nize nez je hladina spodni vody, pak se v nekterych obdobich bude trochu hure odecitat spotreba, ale vetsinou je ta voda pruzracna takze ani 30 cm neni problem.
Nechal bych to na Cevaku, nic bych jim kyblama nevyleval.