Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nožní regulátor

Dobrý den.Potřeboval bych vyrobit,"zbastlit",nějaký nožní regulátor, na regulaci otáček malé vrtačky 18V=, na výrobu plošných spojů atd.Nevím si rady jak to provést co nejjednodušeji.Je mi jasný,že by to šlo nějakou elektronikou s potenciometrem ale nenapadá mně,jak ten poťák ovládat.Nemáta něco podobného někdo vyrobené??Za každou radu nebo nápad bych byl moc vděčný!!!
Jde mi vlastně hlavně o tu mechanickou stránku.Nějaké elektronické regulátory mám.Jdemi hlavně o to ovládání toho poťáku v té "šlapce".

Na plošné spoje klidně vrtejte na nevyšší otáčky, co to dá, asi těch 12000 až 20000 otáček, je zbytečné je snižovat. Některé vrtačky mají na boku malý knoflíček, kolečko nasazené na trimru a tím se dají otáčky snížit.

Vrták 5 mm? Vrtačky na plošné spoje mají kleštinu na malé vrtáčky od asi 0,8 mm do 3 mm, víc ne. To spíš malá stolní vrtačka od 1 mm do 6 až 8 mm a ta už bývá na síťové napětí.