Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Led pásky

Ahoj,

stavěl jsem si osvětlení z LED pásků a použil bezdrátový stlumovač. Problém ovšem nastává v tom že stumovat vytváří poměrně silný stroboskopický efekt který je docela nepříjemný na oči. Šel by tento efekt nějaký způsobem eliminovat i se zachováním funkce stmívače?

Předem díky za odpověď.

Jaky stlumovac a jake led pasky? Neni to jedno.

Samozrejme da sa navrhnut a vyrobit slusny stmievac, ktory nebude cpat PWM do toho ale bude fungovat ako nastavitelny prudovy zdroj. Ale ci to kdesi maju cinske za 5korun to netusim.
Alebo da sa zmenit frekvencia PWM (zavisi od stmievaca)

Inac trochu vyrovnat prud by sa dalo tak ze zapojis cievku do serie s tym LED pasikom (za stmievac) ale pozor potom treba dat aj diodu za cievku paralelne k pasikom (orientovanu opacne jak led), ked ju nedas tak to asi odpali LED hned pri prvom PWM pulze. A je potom aj riziko odpalenia toho PWM vystupu ak nevie clovek presne jak to je tam zapojene (ci tam je ochranna dioda na vyst. tranzistore)

http://electronics.stackexchange.com/questions/144 711/estimate-current-through-inductor-in-dc-circui t-with-pwm-control
LED pasik je akoze ten "R1" v scheme, a ta tvoja krabicka je akoze ten tranzistor v scheme. Pri dostatocne silnej cievke to vyrovna prud uplne, vidis tam aj obrazok z osciloskopu. Ale on ma slabu zataz, ty potrbujes asi cievku poriadnu velku.