Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IR led arduino

Co bastlis?

Jsem chtěl jen zkusit. ale je to nějake čudne.
Pokud vyřazovací dioda nesvití, mam na analog pinu 1023.
Když svití tak 972.
A to jsou hlavama spojene.
Činan tam piše Transmitting and receiving distance: about 7 - 8 M.

Co si si chtel zkusit? Svetelnou zavoru? Nebo pres to cpes nejaky data? Nebo detekujes priblizeni?
Jinak samozrejme, cim vic na tu fotodiodu svitis, tim vic je otevrena a tim mensi na ni je napeti, to je chovani v cajku. Muzes zvetsit odpor pred ni, zmena pak bude vetsi. A samozrejme, i okolni svetlo se pocita, pac nejaky IR taky obsahuje.