Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Svářečka CO2

Zdravím.
Uvažují si udělat radost a koupí nějakou CO2 svářečky na takové to občasné domácí svařovaní.
Zatím mam jen invertor.
S CO2 jsem však už kdysi svařoval.
Na netu jsem našel kombinované pro sváření
v ochranné atmosféře i bez plynu
Jaký je mezí tím rozdíl?
Chápu, že mužů svařovat i bez plynu ale musím vždy měnit drát?
Doporučte nějakou jen na to občasné svařovaní?

Zatím jsem našel něco takoveho.
https://www.svarecky-obchod.cz/svarecky-co2-mig-ma g/40-svarecky-co2-bimax-132-mig-mag.htm

Pro svařování MAG bez CO2 se používají speciální dráty, které jsou duté a uvnitř mají náplň, ze které při zapálení oblouku vzniká ochranná atmosféra. Cena tohoto svařovacího drátu je ovšem někde jinde, provoz vychází draho, vzniká struska. Bližší info třeba na www.svarinfo.cz
Když si najdete někoho, kdo dělá revize hasících přístrojů, tak Vám CO2 rád naplní. Mě u něho vyšel upravený hasičák i s náplní na 300Kč, další výměny už mám po 100Kč.
Vámi zmiňovaná svářečka nemá konektor na hořák, drát má stále pod napětím i bez stisknutí tlačítka na hořáku a jiné neduhy. O této svářečce se i dočtete na výše zmiňovaném webu.