Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Myčka Elektrolux ESI 6241 - chybová hláška 30

Dobrý večer, před časem se mi pokazila myčka. Z ničeho nic po prvotním propláchnutí vodou začala blikat chybová hláška 30 a myčka se buďto vypnula nebo neustále pracovalo čerpadlo na vypouštění vody (odmítala dále napouštět vodu). Dnes dorazil opravář s podezřením na únik vody a zapnutí ochrany aquastop. Toto se potvrdilo (byla praská jedna ze spojovacích hadiček). Po výměně hadičky (a odčerpání uniklé vody) bohužel myčka stále nenaběhne do hlavního programu. Opravář mi řekl, že bude nejspíše vadný triak na elektronice a že do opravy by nešel (výměna elektroniky 4 000 Kč). Myčka je sice už 10 let stará ale do této doby fungovala bezchybně a pořizovací cena byla v té době 20 000 Kč. Někde jsem se na internetu dočetl že je možné vyměnit pouze vadný triak...

Mockrát děkuji za rady.
Petr Š.

Problém s unikající vodou byl vyřešen. Byla praskla spojovací hadička. Problém je v elektronice (triaku) myčky. Jenom vypouští vodu. Nezapne napousteni vody. Napousteci ventil je v pořádku, byl odzkoušen. Chci se právě zeptat jestli nemá s elektronikou z electroluxu někdo zkušenosti respektive s opravou vadného triaku.