Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kde sehnat levné svorky na stůl

Netušíte, jestli a pod jakým značením se dají někde sehnat za pár šupů takovéhle primitivní šroubovací svorky na stůl? Nic komplikovaného, ohnutý plech, v něm díra se závitem, šroub s podložkou na konci, na desku v rozmezí tak 1–3 cm... ale všude za podobné nesmysly chtějí kolem stovky až tří za kus (v závislosti na účelu, ke kterému to má sloužit)

[table-clamp1.jpg]

Nejlevnější podobné zařízení, na které jsem zatím narazil, jsou síťky na stolní tenis, ze kterých by bylo potřeba upajcnout ty tyčky:

[https://im9.cz/iR/importprodukt-orig/fdf/fdfc70459 36fa1bb4c4b999043db8631.jpg]

Nějakých šest kousků. Dělat se mi s tím nechce, v podstatě na to nemám výbavu, stejně bych k tomu musel shánět nějaký vhodný šroub a ještě řešit tu podložku na konci.

Na tyhle svorky jsem na aliexpressu narazil, někde jako sada, někde koukám i po jednom, ale relativně drahé, a nemá to ideální tvar, spíš bych chtěl fakt ten plocháč, chci na to přišroubovat zvenku další plech.

Paradoxní je, že za sedmdesát kaček člověk splaší malý svěráček, ale hloupější svorka je problém.

Pak se ještě dá splašit svěrka na podložku pro lupénkovou pilku, ale taky je to relativně drahé a chtěl bych spíš něco širšího

To je právě to, sada dvou kousků a něčeho jako příslušenství k něčemu, za sedm stovek. Čím víc profi je to zařízení, ke kterému to je, tím víc ten ohnutý plech stojí. :D Tady už by vyšlo levněji koupit v Ikei za 250 lampu, nechat si stojánek, a lampu vyhodit.

Chci to jen na rozebiratelné chycení dvou, tří plechových pásků ke stolu nějak takhle:

[https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/170  15954_10212702767710955_6097321743582716519_o.jpg?  oh=c2216d914f20874595a05c60e2ccd1ab&oe=59337F1B]

Takže ideál je fakt ta nejjednodušší věc na prvním obrázku

stolařské svěrky, cokoliv většího, je zbytečné, blbě by se to k tomu upevňovalo, navíc by to překáželo, a cokoliv dražšího je... zbytečně drahé.

Idea byla, že prostě pořídím nějaké levnější svorky, ke kterým to přišroubuju, ale jak tak koukám, tak chci prostě moc a asi budu muset vymyslet, jak ubastlit nějaké šroubovací uchycení na koncích těch plechů.

No to jsem si vygoogloval taky, ale to je v podstatě kolík, a takové kolíky drží, jak drží (a s časem hůř, protože se pružinka unaví a „gumičky“ ztvrdnou). Živě to vidím, zavadím o to, kolík sjede, profil se vymrští, a někoho to profackuje :D. A ty pevnější už jsou zase velké jak kráva.

Je to možnost C, ale musel bych skrz to ještě strčit šroub s křídlovou matkou, aby se to dalo utáhnout.

Spíš mě zajímalo, jestli někdo při nějaké příležitosti nenarazil na ten nejjednoduší úchyt a pod čím to případně shánět, protože všemožné googlování svorek, clampů, svěrek, držáků a stojánků k ničemu kloudnému nevedlo.

aspoň na pásovinu

Pásovinu "umlátíš" ve svěráku, ale není to nic moc a chudák svěrák.
Jednodušší bude při grilování si to nahřát a ohnout za tepla.
V té ohýbačce z odkazu tak max. 2mm plech. Kdybys potkal někde při práci klempíře, tak ti to z 20mm pásoviny ohne v klempířské https://www.google.cz/search?q=oh%C3%BDba%C4%8Dka+ na+h%C3%A1ky&client=firefox-a&rls=org.mozilla:cs:o fficial&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi4gdq wsfvSAhUJtxQKHXvYCeQQ_AUICCgB&biw=1920&bih=897#img rc=wa0C8OoxxejthM:]ohýbačce na háky.
[/url]