Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pultový mrazák - poškozené dno

Dobrý den,

po odmrazeni pultoveho mrazáku jsme zapomněli mrazák vysušit a na dně se samozřejmě začala dělat plíseň. Vrhli jsme se na ni s dezinfekčním prostředkem Domestos a kartáčkem nanesli na plíseň. Ovšem během pár vteřin se začala prostředek vžírat do "plechového" dna. Ihned jsme celý mrazak vyplachli a osusili, ale na dně zůstali bílé/šedivé fleky.
Mrazak jsme zkoušeli zapnout a normálně funguje a mrazí.
Chci se zeptat jestli může toto poškození mít vliv na chod mrazáku.
Děkuji za pomoc a případné rady.

Spodok plechu natri dvojzložkovou, potravinárskou, Epoxidovou farbou - biela, určená na vane. Samozrejme po vysušení a vypnutom prístroji.

Ak kyselinové výpary poškodili teleso výparníka s trubkami zalisované v hliníku, môže časom nastať problém s únikom chladiacej zmesi.

Ocot, kyseliny sa nesmú používať, aj výpary kyseliny leptajú potrubie, nielen priamy kontakt.

Jedine proti plesni je vhodnú Savo originál, následne vytrieť kov do sucha.